Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Facebook

Vikaheia

Date:
18.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:53h
Distance:
4.9km

Gråværsdag med mye regn. Tok en avstikker på tur hjem fra Frøya. Kuppert, sleipt og tungt, men godt å få luftet seg.

Map    

Svahøa

Date:
04.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
2:23h
Distance:
6.9km

Finværstur til Svahøa.

Map    

Skottinden

Date:
29.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:01h
Distance:
5.6km

Super ettermiddagstur til Skottinden. Noe vind, men ellers sol, tørt og meget fin utsikt. Ett klyveparti mot toppen, men dette var ikke ett utsatt punkt.

Map    

Himmeltindan

Date:
27.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
5:22h
Distance:
6.8km

Da var været på vår side. Sønnen har flyttet til Gravdal, så det passet bra med kombinasjon av besøk, fjellturer og sightseeing. Himmeltindan ble dagens mål. Vi kjørte til Utakleiv. Ved Haukeland var det ett sant kaos av biler. De fleste tok nok turen opp på Mannen 400 moh. Etter drøyt 2 timer i 25 graders varme kom vi opp på Himmeltindan Sør. De aller fleste stopper her, men vi labbet videre etter ryggen bort til Høyeste punkt som vi fikk ha helt for oss selv. Mange forsvarsinnstalasjoner her, så det er nok derfor det ikke er flere som går hit. Utrolig utsikt fra begge toppene.

Map    

Høydalskamben

Date:
21.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:38h
Distance:
8.5km
Map    

Dalsnibba

Date:
19.07.2021

Enkel bestigning med bil. Kjøpte forresten de beste kanelsnurrene jeg noen gan har smakt. Nystekte rett fra ovnen.

Map    

Kyrkja

Date:
18.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:42h
Distance:
8.4km

Hadde planlagt tur til Lofoten denne uka, men på grunn av dårlig værutsikter bestemte vi oss for en liten tur til Jotunheimen. Tenkte å ta turen til Galdhøpiggen, men på grunn av vind og nysnø på toppen, valgte vi å kjøre inn til Leirvassbu for å tusle en tur. Kyrkja lå rimelig fristende til da vi parkerte. Selv om det var få grader og litt vind fikk vi en suveren tur.

Map    

Grønningen og Skjelbreiden

Date:
11.07.2021
Characteristic:
Fishing
Duration:
1:46h
Distance:
7.5km

Fisketur til Skjelbeiden med kano. Bra med Ørret og Harr av fin kvalitet.

Map    

Svartholkjerka og Krogstadfjellet

Date:
06.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:24h
Distance:
12.7km

Tannvikvågen del 2 Liten turrapport ligger under Kalvdalsheia.

Map    

Kalvdalsheia

Date:
06.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:57h
Distance:
6.2km

Tannvikvågen del 1 Rundtur fra Lysløypa på Krogstadøra. Først 2 timers marsj inn til Kalvdalsheia, la deretter turen rett over til Svartholkjerla 1:15 t. Deretter Krogstadfjellet til slutt. Mye tungt terreng, og veldig kuppert. Hadde laget meg 1:20000 kart slik att det ble ei rimelig bra løype. Dårlig veivalg ned fra Kaldalsheia i tett skog med stein og ur. Ulendt. Kjempefin natur i området, spesielt rundt krogstadfjellet. Totaltid 6 timer og 30 min. 19 km. Måtte dele opp gpx fila, den ble for stor.

Map