Randonee Veslbreatinden (17.04.2019)


Start point Krossbu (1,327m)
Endpoint Krossbu (1,316m)
Characteristic Randonnée/Telemark
Duration 3h 04min
Distance 11.0km
Vertical meters 700m
GPS
Ascents Veslbreatinden (2,092m) 17.04.2019

Kona og jeg hadde planlagt å dra oppover på hytta i Heidal først på Skjærtorsdag, men med så bra værprognoser i påsken så var det bare å bevilge seg et par fridager ekstra. Nisse hadde fått låne et hus på Fåvang, så han og jeg tok en tur på sparket. Vi fikk dermed et par dager med henholdsvis randonee i Jotunheimen og alpint i Kvitfjell, før kona kom og hentet meg på vei oppover til hytta vår.

Fra Fåvang ble det en passe lang kjøretur opp til Krossbu på Sognefjellet der vi ikke akkurat var alene på parkeringsplassen. Skyfri himmel og god temperatur hadde nok lokket ut det meste av påsketurister denne dagen.

Vi fikk på fellene og resten av utstyret trasket i vei. Veldig enkelt å orientere seg opp til Veslbreatinden, da man kan se selve toppen nesten hele veien opp. Det ble noen helt magiske øyeblikk både på toppen. En helt rå utsikt i alle retninger, blant annet over til Galdhøpiggen og Bukkehøe som vi var på i fjor

Nedkjøringen var også helt nydelig, selv om det var ganske bløtt helt nederst ved Krossbu.

Topp stemning
Topp stemning
Noe magisk ved dette bildet..
Noe magisk ved dette bildet..
Utsikt over til de kjente fjellene.
Utsikt over til de kjente fjellene.
2092 meter over havet
2092 meter over havet
Nedturen var ingen nedtur.
Nedturen var ingen nedtur.

User comments

Comment title:
Characters left: 1000
Comment text:
You need to be logged in to write comments.