Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

De kongelige tvillingpagodene

Date:
07.01.2026
Characteristic:
Walk
Distance:
1.3km

Map    

Kew Mae Pan Natursti

Date:
07.01.2026
Characteristic:
Hike
Distance:
5.0km

Kew Mae Pan Natursti er en anbefalt tur som gir en del utsikt utover landskapet høyt oppe i Thailand. Jeg var ikke så heldig med været, men synes turen ble fin likevel. Og jeg ble ganske andpusten i de mange motbakkene her siden turen bevegde seg mellom 2150 og 2300 moh.

Map    

Doi Inthanon

Date:
07.01.2026
Characteristic:
Walk

Thailand sitt høyeste fjell på 2565 moh blir ikke en veldig slitsom tur når man kan kjøre bil opp til 2560 moh. Årsaken til at turen tok så mye som 33 minutter var nok at guiden vår, en Thailandsk dame som kan ses på bildene, hadde veldig mye å fortelle om fjellet.

Map    

Wachirathanfossen

Date:
07.01.2026
Characteristic:
Walk
Distance:
0.7km

Endelig ut på tur etter at jeg droppet denne turen på mandag pga en forkjølelse. Nå var det onsdag og formen var sånn noenlunde. Turen ble booket på internettet gjennom «Get your guide» og kostet 403 kr og inkluderte besøk på Don Inthanon, Kew Pan natursti som tok to timer, de kongelige pagodene, en foss og lunsj hos Karenfolket. I tillegg måtte vi ut med ca 120 kr i nasjonalparkavgift. Jeg syntes fossen var fin. Har jo mye av fosser hjemme, men ikke akkurat slike som i Thailand.

Map