Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (37)
- Bike trip - mixed (32)
- Bike trip - road (3)
-
Climbing (2)
- Sport climbing (1)
- Drive (13)
-
Other trip (2)
- Fishing (1)
-
Other winter trip (14)
- Alpine skiing (14)
-
Ski trip (206)
- Backcountry skiing (51)
- Cross-country skiing (125)
- Randonnée/Telemark (28)
-
Trip by foot (555)
- Alpine trip (1)
- Glacier travel (1)
- Hike (436)
- Hillwalk (18)
- Walk (53)
Kaperalen. Navnet er mye flottere enn toppen.
- Date:
- 09.06.2023
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 2.6km
Det ble en lang kjøretur på støvete grusveier fra Marikleivhaugen til utgangspunktet for Kaperalen. Navnet i seg selv er jo en god grunn for å bestige denne toppen.
Fin start på turen oppover en slak og bred sti. De siste 400 meter ble det riktignok noe bushing, men det var ikke så bratt, så greit å gå. Toppunktet på Kaperalen var ikke markert etter hva jeg kunne se, men jeg tror jeg fant det ved et et tre som jeg tok bilde av.
På returen ville jeg prøve en kortere og brattere variant uten sti. Men det var litt for bratt, så jeg gikk litt lenger østover før jeg gikk nedover som det fremgår i trackingen. Greit å gå der også, men stien ville vel det beste valget.
Marikleivhaugen i sommervarme og kortbukse.
- Date:
- 09.06.2023
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 2.3km
Temmelig sliten etter befaring og intenst møte i dårlig inneluft på Jaren, men jeg antok at formen ville bedre seg med frisk luft i skogen på Hadeland.
I det varme været ble kortbukse og t-skjorte for første gang antrekket i år. Stien jeg fulgte oppover var en del gjengrodd, og stedvis vanskelig å se, så ved cirka 610 moh tok jeg en mer direkte linje mot toppen.
Følte meg mye bedre etter turen enn rett etter jobben.
Grei trimtur. Ganske tørt i terrenget. Men ikke en topptur jeg vil huske så lenge.
Klatreparken i Aron med Susanne og Vegard.
- Date:
- 04.06.2023
- Characteristic:
- Climbing
- Distance:
- 4.5km
Jeg tok grønn og blå løype én gang. Susanne og Vegard tok blå løype enda en gang, og sleit seg gjennom rød løype og fortjente en is etterpå.