Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (5)
- Alpine climbing (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
-
Other trip (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Other winter trip (125)
- Skating (5)
- Snowshoe trip (120)
-
Ski trip (472)
- Backcountry skiing (114)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (348)
-
Trip by foot (2110)
- Alpine trip (8)
- Hike (1218)
- Hillwalk (248)
- Jogging (472)
- Walk (10)
-
Workout (10)
- Treadmill (4)
Archive - Geography
Collected lists
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 500m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Averøy ≥ 100m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Sør-Norge ≥ 500m pf
Dalmannshornet
- Date:
- 07.11.2015
- Duration:
- 4:02h
- Distance:
- 10.6km
Frå Jølster tidleg med eit fantastisk morgenlys og stille på vegane. Fint å rekke ein sånn kremtopp i dagslys, det mørknar fort og allerede i femtida. Parkerte på Liasætra og der var det mange som skulle på fjelltur, dei tok alle av stien mot Patchellhytta der det er Ca 6 km frå Liasætra. Så eg hadde fjellet, dalområdet og utsikta for meg sjølv....!! Heilt supert det og :)
Lauparen
- Date:
- 27.09.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 15.3km
Ein anbefalt tur....Dronning Sonja skal ha vore på denne også :) Heldig med veret denne dagen og mange på tur i ein godt merka sti til toppen ifrå Grytalisætra.
Turfølge Stein
Aksla i Ålesund
- Date:
- 26.09.2015
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 4.6km
Fin liten ettermiddagstur og litt artig variant å gå dei fine trappene opp frå sentrum!
Turfølge Stein
Kvitenyken i Ørskog
- Date:
- 25.09.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 7.8km
Ettermiddagstur med regn og snøbyger på toppen! Akkurat ein time for seint ute for sikta sin del...så denne lyt ha eit besøk i ein seinare anledning.
Turfølge Stein
Langtur til Benkehøa...
- Date:
- 29.08.2015
- Characteristic:
- Jogging
- Duration:
- 7:35h
- Distance:
- 47.0km
Sidan vermeldingane var gode i indre strøk og regnet var spådd heile helga i Jølst....passa det fint å ta løpsturen som eg hadde tenkt på ei stund! Planen var å nå Benkehøa, Trollkyrkja og Storhøa. Starta frå Billingen og følgde stien på vestsida av Storeføysa og vidare inn langs austsida av idylliske Langvatnet. Elvekryssing måtte til over Spongi som var på grensa stor til å kryssast. Benkehøa bærer navnet sitt med rette, fine avsatser over heile fjellet. Mot toppen kom skodda tjukk med regn og snø i lufta. Sidan eg var så langt inne og skodda låg tjukk heilt ned, valgte eg å slå ifrå meg Trollkyrkja og Storhøa, men plukka med Nørdre Bolla 1628 moh i retur. Valgte å krysse elva heilt nede, etter å ha passert Friisbu. Ingen å sjå eller å treffe på undervegs, >>>
Salknappen frå Vermedalen
- Date:
- 25.07.2015
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 21.5km
Parkerte ved Havrehola, der det er merka sti til Vermetinden. Lengre inn er det vel også forbudt å køyre. Vi følgde vei inn til Langvassbua og vidare sti langs etter Langvatnet til ei privat hytte. Tok av herifrå og følgde ryggen rett opp til Søre Salhøa, tid til matpause med Geir Arne Kjeks og eit fint skue til alle stortoppane i Romsdalen...litt av eit område! Vidare er det berre eit kort stykke opp den siste ryggen til hovedtoppen. Mykje snø ligg endå i fjella og sjeldan at vatna framleis er islagde. Salknappen synest eg er den finaste toppen i dette området og ekstra kjekt var det å ha med lokal kjennar med førstekunnskap og historier om fjelltoppane rundt.
Turfølge Stein