Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Vakre Breheimen

Date:
30.04.2017
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
39.4km

Map    

På tide med ein skitur opp Skåla

Date:
29.04.2017
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
16.4km

Strålande ver dag etter dag! Ein lyt ha solbriller for å lese yr om dagane... Det er nesten som ein går i stå for kva ende ein skal begynne, for å fylle dei fantastiske godverdagane på best mulig måte :) Då er det det ganske fint att det tikker inn nokre gode turplanar og denne gangen ifrå Morten H. med fleire i turfølget. Raudeggi 1939 m og Kvitlenova 1898 moh i Breheimen med utgangspunkt ifrå Grotli og ikkje Grodås. Noko som eg jamt og trutt forvekslar!! Det hadde jo selfølgelig vorte tidenes fjellskitur med start ifrå Grodås :) Hadde planer om å høyre med Anna T om Høgeloft 1921 moh i Lærdal lørdag. Men det hadde blitt ein del ekstra langkøyring i godveret. Så kom eg på at det kunne være ein betre ide å ta ein svipptur oppom Skåla og teste den på ski, noko som >>>

Map    

Hyenfjell - Røyrvikstøylsvatnet rundt og eigen herre!

Date:
05.02.2017
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
7:00h
Distance:
19.9km

Etter gårdsdagens fine toppar ved Sandane, var eg klar for rundtur i fjella ved Røyrvikstøylsvatnet og Hyen. Føret visste eg ville bli ei utfordring og valgte å ta med stegjern. På sommarstid kan eg sjå at det er ein grei tur. Ei litt ekstra utfordring på denne turen i dette terrenget var akkurat føret no! Det var fonner og glasert hard snø. Alt kan virke tilsynelatande...Starta innerst ifrå Røyrvika, ved den siste trivelig bonde der og med felles bekjente i tur og bondelag. Trur vi diskuterte landbrukspolitikk ein halvtime før eg kom meg på gang, men det er jo dette som er kjekt :) Etter siste fossekryssing før eg skulle ta av mot Bruraknappen, sklei eg brått og landa på baken i svaisen og fekk mitt første ufrivillige bad...@@ Eg forbanna rett og slett ein så tåpelig ting >>>

Map     2 comments

Sandane/Gloppen toppar

Date:
04.02.2017
Characteristic:
Hike
Duration:
2:02h
Distance:
10.1km

Etter ein fin tur på Arnestadfjellet, var det endå fint lys nok til å rekke Dyrenibba 742 m i nabobygda Rauset. Sidan ein er så glade i tur, km, høgdemeter i ein aldri så fin kombinasjon med å være ein "gniten" vestlending!! Så valgte eg å parkerte like ved bommen. Eg russla meg oppover skogsbilvegen og tenkte med meg sjølv at her er det bønder som driv bruka sine fint. Flotte beite, motorsaga høyrde eg overalt, flotte kyr gjekk ute på beita og såg ut til å storkose seg. Det var tilrettelagt med rasteplassar, benkar og folk var i god aktivitet overalt i området. Kjekt å oppleve :)

Map    

Arnestadfjellet/Gloppen

Date:
04.02.2017
Characteristic:
Hike
Duration:
1:50h
Distance:
7.1km

Prøvde å følge delvis merka sti oppover for sporet sin del...Dei informerar om umerka sti i si skilting. Men det var ikkje aktuelt på veg nedover!!

Map    

Fjell og surf - Hoddevika/Stadlandet

Date:
29.01.2017
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
2:47h
Distance:
10.1km
Map    

Fjell og surf - Hoddevika/Stadlandet

Date:
28.01.2017
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
2:31h
Distance:
7.9km

Kombinasjon hav og fjell er ein stor del av vårt land. Eg har vakse opp ved det vestligaste punktet i noreg og med nordsjøen som nærmaste nabo. Eg har ei stor dragning til havet og bølgene. Men har også lært å sette like stor pris på fjella som utgjere den store kontrasten som vi har i dette landet. Derfor vart lørdagettermiddag og søndag eit fantastisk døgn med opplevelser!

Map    

Langevasshornet-Bremanger

Date:
21.01.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
9.2km
Map    

Flofjellet - Bremanger

Date:
21.01.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
1.0km
Map    

Holehornet - Bremanger

Date:
21.01.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
2.0km
Map