Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (5)
- Alpine climbing (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
-
Other trip (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Other winter trip (125)
- Skating (5)
- Snowshoe trip (120)
-
Ski trip (473)
- Backcountry skiing (114)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (349)
-
Trip by foot (2116)
- Alpine trip (8)
- Hike (1221)
- Hillwalk (251)
- Jogging (472)
- Walk (10)
-
Workout (10)
- Treadmill (4)
Archive - Geography
Collected lists
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Fitjar ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Averøy ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Jotunheimen ≥ 100m pf.
Morsdag!
- Date:
- 11.02.2024
- Distance:
- 3.2km
Kva har eg lyst til idag!? Kunne nok mest hatt lyst til å vore ein tur opp på Jostedalsbreen. Ei lita stund sia no. Men, det har vore mykje skiftandes ver i det siste. Ei viss skredfare og etter ei halv arbeidshelg! Så kjenner eg på at det begrenser seg med "goe" Ein løpstur ute ved kysten var det som lokka meg mest då :) På veg ifrå Jølstra fjella møtte eg full utrykning av blålys etaten til skred ved Bjørkelia og Kvamsfjellet i Jølster. Det gjekk heldigvis bra for dei involverte og nydelig at vi har så bra beredskap i vårt land. Etter tur var det staselig å ha den goe tida ilag, liten og stor! :)
https://peakbook.org/tour/305300/Fem+fjell+i+Bruheims+rike+%26+Botnane+i+Bremanger.html
Hatlesetnipa via Dagsturhytta Fløgjen
- Date:
- 07.01.2024
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 6.7km
Nydelig dag og minus 3 Bra med snø, mjølent trakk og skare enkelte plasser. Noko møysommelig å trakke seg ifrå dagturhytta og til toppen av Hatlesetnipa. Ellers bra trakk opp til dagturhytta.
Haukånipa - Flora
- Date:
- 22.10.2023
- Distance:
- 7.0km
Ifrå nydelige vinterfjell heime i Jølster til èin tur ut mot kystfjella like ved ut mot Flora og til Haukånipa. Det har vore eit eventyr å ha gått fjella i dette riket! Det var vemodig å sjå alle vindmøllene og dei ekstreme & milelange vei skjerdingane i dette unike geologiske legde riket Guleslettene. Heldigvis rakk eg å sjå & gå fjella før vindmøllene & kapitalismen tok fjella og verdensarva vår.
https://peakbook.org/tour/305300/Fem+fjell+i+Bruheims+rike+%26+Botnane+i+Bremanger.html
Punkt på Ålfotbreen!
- Date:
- 09.04.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 6:32h
- Distance:
- 26.4km
Fine meldinger for eventyr til Ålfotbreen! Eit nydelig område å besøke fleire ganger!
I verdensklasse; Saga ved Ålfotbreen i excellent selskap!
- Date:
- 06.09.2022
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 24.5km
Dette er mitt favoritt område uten tvil! Min første klatre topp Maritind 1295 var i dette området. Nokre få meter ifrå dette siste målet på denne turen til Saga! Eg hugsar tilbake då ifrå ein strålande tur ilag med Joar heime i Jølster. Hugsar turen som den skulle ha vore nyleg. Starta lovlig seint å køyre ifrå Jølster. Gjekk turen inn via Blåbrebu og starta å klatre i halv sju tida på kvelden. Mista kameraet på klatreturen oppover, der det slo i fjellveggen og for ned i bresprekken ved foten av fjellet. Høyrer lyden endå av kameraet som slo nedetter fjellveggen. Greidde å klyve nedi å plukke det opp igjen då vi var vel nede. Minnebrikka vart berga! Det var eit sorgens kapittel med kameraet for meg. Men, Joar greidde å snu mismotet mitt då. Bilder ifrå toppen har >>>
Hatlesetnipa - Flora
- Date:
- 21.05.2022
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 5.6km
Ein beinstrekk oppom Hatlesetnipa før tur på besøk til Magnar i Nordalsfjorden.