Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Vervindu! Orkja & VM i vektløfting i Førde

Date:
05.10.2025
Distance:
1.8km

I forbindelse med VM i vektløfting var Hannah i Førde. Veldig koselig med melding ifrå Hannah hmsv1 (Hannah Vickers) om muligheter om å få til ein fjelltur ilag. Veret var ikkje av det aller beste, med rester etter syklonen Amy og med dette eit meldt ekstremver innover Sør-Norge og indre strøk av Vestlandet. Det vart ein mektig og kraftig start på VM :) Staselig i lille Førde og ekstra stas når det sto imellom Los Angeles og Førde :) Men, søndag vart det eit skikkelig fint vervindu til fine haustfarger :) Orkja vart eit passelig fint turmål, sidan eg skulle i ein familiemiddag på ettermiddag. Orkja er også eit fint utsikts fjell til Grovabreen, Jølstravatnet og eit vidare skue til andre bauta fjell og breer. Sidan vi hadde to biler, var det kjekt å gå over ifrå topptur parkeringa ved Myklebust >>>

Map     2 comments

Orkja

Date:
03.10.2025
Distance:
3.2km

Map    

Eikåsnipa

Date:
26.09.2025
Distance:
5.2km

Tur før kveldsvakt! Nydelig ver og kjentfolk på tur.

Map    

Ryssdalshornet

Date:
24.09.2025
Distance:
9.3km

Lenge sidan denne nærtoppen fekk sitt besøk igjen! Tur nr 2 til denne toppen! Dette var ein innertier av ein turopplevelse med mange fine haust kontraster :) Fine meldinger etter dagvakt for begge! Eg ville også ha ein sporlogg på denne toppen! Så enkelt! Kveldsola står opp mot toppen til ein solnedgang. Vi får solnedgangen, den blårosa overgangen over høgfjellet, med nydelig skue til dei markante stortoppane Gjegnen og Snønipa. Vidare glimter stjernene og melkeveien returen ned igjen til bilen. Takk igjen for desse turane som gir næring til eit magisk vennskap og turlivet ilag. https://www.bing.com/videos/riverview/relatedvideo?q=clocks+coldplay&&mid=554347D1621417B68E1D554347D1621417B68E1D&FORM=VAMGZC https://www.bing.com/videos/riverview/relatedvideo?q=the+scientist+coldplay&&mid=445260221CD2ED190038445260221CD2ED190038&FORM=VAMGZC Takk for tur ilag Brit Siv Fimland

Map    

Morgentur Orkja

Date:
23.09.2025
Distance:
3.2km

Map    

Hesteggi med haustfarger!

Date:
21.09.2025
Distance:
8.2km

Finere ver i Sogndal enn Jølster og Miriam vart med på søndagstur. Miriam hadde sprunget halvmaraton dagen i forkant og ville ta ein kviledag. Ho valgte å stikke innom sin pappa som bur i området. Medan eg valgte å ta ein tur oppom Hesteggi i godveret. Den godt trakka stien og svaberga var våte etter regn tidlegere. Mykje folk å treffe på tur til Hesteggi. På toppen var det stille og fint og tid til å knipse nokre utsiktsbilder med lettare skydekke og skoddedis. Tok turen bortom den mindre varden på returen.

Map    

Orkja - Jølster

Date:
20.09.2025
Distance:
3.2km

Fint med tur etter dagvakt! Det gjorde susen å klarne tanker og sinn! Rakk turen før regnver! Så fint det er å skue og studere blåisen mot Grovabreen, Snønipa og inn mot Kjøsnesfjorden. Plukka med heim, ein nydelig haust bukett ifrå fjellet.

Map    

Veten i Gloppen

Date:
19.09.2025
Distance:
6.9km

Fin tur til Sandane og Veten før kveldsvakt! Opplett og fint på tur! Ingen å treffe på tur i dag.

Map    

Eikåsnipa

Date:
16.09.2025
Distance:
5.2km

Map    

Djupviknipa

Date:
15.09.2025
Distance:
2.5km

Map