Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Gravehovdane & Grånosi - Lærdal & Anna sitt rike!

Date:
02.08.2023
Distance:
18.8km

Veret er veldig skiftande for tida! Ein sommerferie der ein tek time for time. Det hadde vore kjekt med sol og varme. Men, sammtidig så er det her eg har valgt å være. Det gjelder berre å vite kva ein vil. Det hadde sikkert vore kjekt å suse rundt i fly for å oppsøke sola og dei beste toppane rundt om. Eg kan, men eg vil ikkje. Eg vil være heime i mine fjell denne gangen. Stor stas var det å være med veninne Anna som eg har sprunget eindel motbakkeløp ilag med. Dette er i Anna sitt trening & løpsrike! Eg kjenner ingen som er så genuint glad og dedikert til å springe og konkurrere i så lang tid i snart ein alder av 70 år. Ho er sprek. Dette området er også eit jaktområde som far hennar nytta mykje då reinen var eit levebrød i tilegg til garden på Traave i Borgund. Veldig >>>

Map    

Øyanosi - Eit nydelig utgangspunkt for eit vilt breskue!

Date:
01.08.2023
Distance:
14.1km

Etter ein ettermiddagstur i meir ymse ver opp til Greinbreen 1849 moh like ved, dagen i forkant! https://peakbook.org/tour/512759/Greinbreen+-+Lustrafjell+-+Breheimen+-+Skj%C3%A5k.html Var det nydelig å få sikta til denne turen og den ville brenaturen i dette området innerst inne i Jostedalen.

Map    

Greinbreen - Lustrafjell - Breheimen - Skjåk

Date:
31.07.2023
Characteristic:
Hike
Distance:
17.1km

Ymse meldinger! Men, det var meldt solglytt imellom regnbygene! Det tåler ein vestlending godt :) Forventinger om utsikt på toppane er alltid litt spenning med! Og det blir erstatta med stor lykke når den trolske skodda opner opp for sikt i eit så storslått naturområde. Nasjonalpark beveger ein seg også i. Fotomessigt får ein mange nydelige naturbilder under så vekslande forhold. Temperaturen kunne kanskje ha vore litt betre, når tempoet ikkje er av det høgste når ein beveger seg store deler av turen i våt steinur. Men, det er ein bagatell! Turen var fin og vi snakka med mange turfolk iforbifarten på Sprongdalshytta. Dei skulle overnatte der og nokre skulle vidare til Arentzbu. Turplanen for neste dag var derfor veldig spennande etter verforholda!

Map    

Håøytoppen - Meland

Date:
29.07.2023
Distance:
4.2km
Map    

Bjørnaåsen - Os i Hordaland/ Vestland

Date:
29.07.2023
Distance:
1.2km
Map    

Beinstrekk på heimtur! Tysnessåta

Date:
29.07.2023
Distance:
3.5km
Map    

Runde to - Varaldsøy rundt!

Date:
28.07.2023
Distance:
16.2km

På denne turen hadde vi bestemt oss for å parkere bilen i eit utgangspunkt. For så å gå toppane rundt i ein sporlogg. Vi hadde starta dagen med første tur til https://peakbook.org/tour/511813/Heihillerhornet+%26+Ottanosi+-+Fusa.html Så det vart ein fin turdag i overkant på ca 9 timer i fint ver. Denne turen på Varaldsøy minner meg veldig om turen eg hadde heime i Solund til Krakksnova https://peakbook.org/tour/416670/Krakksnova+i+Solund+-+Den+unike+%22urskogturen%22.html Den første flotten av krypdyr fekk eg på parkeringa før turstart. Så standaren var satt! Vi hadde eigentlig ikkje lese oss opp på tidlegere tur rapporter og logger. Så turen gjekk etter kartet med ein magefølelse av at terrenget er temmelig uforsigbart som heime i Sula. Ingenting er gitt om du så somer kartet langt inn på kotane. Har veldig sans for sånne turer, sjølv om det er knotete. Urskog følelse er i stor grad på denne rundturen. Bilder følger snart...Ei >>>

Map    

Heihillerhornet & Ottanosi - Fusa

Date:
28.07.2023
Distance:
9.3km
Map    

Vesoldo & Slåttenuten - Kvam

Date:
27.07.2023
Distance:
15.3km
Map    

Hellestveitåsen - Kvam

Date:
27.07.2023
Distance:
0.5km
Map