Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Skjerveholten

Date:
26.10.2024
Distance:
1.5km

Tur før langvakt! Opplett, mildt og overskya med nokre få regndråper i lufta.

Map    

Orkja - Jølster

Date:
25.10.2024
Distance:
3.2km

Etter eit par timer med flygeblad runde med informasjon angående vindturbiner på Snøheia. Var det fint å nyte solgløttet oppover eit haustfarga Orkja før kveldsvakt.

Map    

Skjerveholten

Date:
24.10.2024

Tur etter dagvakt.

Map    

F+F+F+F+F

Date:
22.10.2024
Distance:
1.3km

Fridag, Flygeblad, Frisørtime, Fjelltur & Fellesskap med Miriam. Og det er eigentlig skikkelig fint rufsever for tida...:) Mange ærend & kjekke ting som gir meinig i fridagen min denne dagen. Fin avslutning med middag ilag med Miriam :) Også postkasser i Jølster får besøk i desse dager med Flygeblad informasjon. Eg har tru på å dele konkret informasjon ifrå den motsatte side av kapitalismens egen interresse i prosjekta der ein kan tjene store penger. Så kan ein vurdere kven som blir mest rik!

Map    

Kvitegga eller Kviteggja 1699 - Land of Hope and Dreams!

Date:
20.10.2024
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
19.3km

Kviteggja 1699 moh - Stranda/Volda har vore i syne og i tanker mange ganger! Enten på ski eller til fots, kvar gang eg har vore på tur i området eller har gjennomfarta i over eit tiår. Det på jakt etter fjella på Sunnmøre & Romsdalsfjella i fin avveksling ifrå heimfjella i Sogn & Fjordane. Det har blitt nokre teltnatter og bil sovinger i Toyota Land Cruiseren i alle ledige øyeblikk imellom jobb og familieliv! Det turlivet & fjell livet er med Bruce Springsteens låt - Land of Hope and Dreams...Akkurat den låta har fulgt slavisk liv & turliv. https://www.youtube.com/watch?v=sWvdFIU6hZg Veret har vore noke ustabilt i dei seinere tider! Mykje jobbing og ein inneklemt fridag og ettermiddag etter dagvakt. Den tida ga plutselig eit lite vervindu i akkurat dette området. Hadde sjekka yr ørten ganger! Enten stemmer >>>

Map    

Orkja

Date:
18.10.2024
Distance:
3.2km

Map    

Store nedbørsmengder & eit viktig ærend!

Date:
16.10.2024
Characteristic:
Car drive

Ferdig på jobb og turen gjekk til indrebygda av Jølster. Skulle levere ut flygeblad mot utbygging av Snøheia. Det har regna bra dei siste dager. Dagen idag var ganske ekstrem med store mengder regn. Det var nesten som ein reprise av mengder som i 2019 då rasa gjekk i Jølster. Følelsen sitter framleis i sjela! https://radio.nrk.no/podkast/hele_historien/sesong/rasa-i-joelster/l_b5112e00-6be1-4ee1-912e-006be1eee136 Ganske fascinerende å sjå fossefalla i store kontraster. Nye elver som ikkje eg har sett før! Tenk om denne vannkrafta kunne ha vore betre utnytta på ein skånsom og god måte med ny tenknologi. Ein ting er at det er blitt, blir & er mildere, våtere og heftigere ver ifølge forskerane og ulike målinger. Så langt stemmer det! Det må jo være ei gullgruve i all nedbøren... https://www.nrk.no/vestland/xl/slik-var-det-ekstreme-sommarregnet-i-jolster-1.15030175

Eikåsnipa

Date:
15.10.2024
Distance:
5.2km

Kjekt å kike innom støylen på tur til Eikåsnipa idag. Espen har rydda og ordna fint med ny gammal Jøtulovn og fått nye finesser på støylen :) Så no blir staselig å overnatte der oppe. Litt snø igjen mot toppen av Eikåsnipa og enkelt byger med lett regn idag.

Map    

Den lille pausetrim på Skjerveholten!

Date:
13.10.2024
Distance:
1.7km

Langvaktsdag på jobb i psykisk helse.

Map    

Skjerveholten

Date:
12.10.2024
Distance:
1.9km

Map