Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Rambergåsen, kommunetopp Moss

Date:
08.12.2018

Stor parkeringsplass ved gravplass, Blåmerket sti til toppen. 20min.

Map    

Vardås, Rygge

Date:
08.12.2018

Parkeringsplass for turgåere. Fin sti helt til toppen. Panoramautsikt fra tårnet.

Map    

Østento og Østentorøysa, kommunetopp Fredrikstad

Date:
08.12.2018

Gikk inn på skogsvei til venstre for gult hus. Skogsvei til første topp med tysk utkikkspunkt. Så sti videre til den toppen som kanskje er høyest, oppå en steinrøys. God sti ned igjen.

Map    

Bankerødkollen, kommunetopp Hvaler

Date:
08.12.2018
Distance:
1.2km

1.2km. Grusvei til toppen.

Map    

Hisåsen, kommunetopp Lillesand

Date:
25.11.2018
Distance:
7.0km

Parkerte ved Vatne. Herfra går det fin grusvei noen km innover. Gikk forbi gapahuk. 100 meter forbi denne er det fin sti oppover til høyre. Stien fortsetter til toppen. Inne i varden er det mange trepinner som folk har risset navnet sitt på. Fin utsikt. Glemte å stoppe gps-trackingen, som fulgte oss på veien videre.

Map    

Dobbedalsheia, kommunetopp Grimstad

Date:
25.11.2018
Distance:
7.1km

Parkerte ved gård.Her går det grusvei videre. Ingen stengsler, så vi kunne nok ha kjørt ca. 1km videre. Gikk på traktorvei et stykke. Så tok vi inn på en sti som gikk nesten til toppen. Vi mistet stien ca 400 m før toppen, fordi det var mye snø.

Map    

Øst for Høgsteinheia, kommunetopp Arendal

Date:
24.11.2018
Distance:
11.0km

Stoppet ved bom ved Hørte. Spurte bonden på gården til venstre om å få kjøre videre. Det var greit. Kunne da kjøre 2 km videre. Her parkerte vi ved Farmen-gården 2013. Her var det ny bom. Gikk videre på skogsvei et stykke. Så stoppet den. Så ble det å gå i litt kratt før stigningen oppover et skar. Her gikk det en nesten usynlig sti et stykke videre og langs et vann. Sti også litt opp lia mot toppen. Før toppen er det fint å få med seg trigpunktet der 3 kommuner møtes, Arendal,Grimstad og Froland. Gps-sporet fulgte med et stykke videre på veien.

Map    

Espehaugen, kommuner Risør

Date:
24.11.2018
Distance:
3.5km

Gikk opp ved ei hytte og sti over bro. Gikk til enden av traktorvei. Fortsatte østover. Delvis eller ikke sti videre.

Map    

Jøronnatten, Bø kommunetopp

Date:
18.11.2018
Distance:
12.0km

Parkerte på Røytejuv. Her går det rødmerket sti hele runden som vi valgte. Noe litt lenger vei nedover, østover. Men, veldig fin utsikt nedover her. Etterhvert går stien forbi et stort vann, og videre nedover et juv.

Map    

Berganvarden, tidligere kommunetopp i Larvik.

Date:
13.11.2018
Duration:
2:00h

Parkerte ved Skobba / Bergan like før bommen. Gikk så innover grusveien som er delvis blåmerka. Passerte Bergansetra med fin gapahuk. Etter ca. 200 meter går stien opp til venstre, og fortsetter helt til toppen. Anbefales å gå i finere vær, for her er det visst fin utsikt. Så ingenting i dag.

Map