Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Bygdeborgen-Veslefisklausen og Fisklausen

Date:
12.10.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.0km

Fin rolig tur med Embla i flott høstvær.

Map    

Venabygdsfjellet

Date:
11.10.2022
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
12.5km

Tur med "Turvenner Innlandet" Denne gangen til Venabygdsfjellet og Store Ramshøgda på 1463 moh. En frisk tur i fint terreng. Temperatur på ca 0 grader og frisk bris. Ble en matbit på toppen, men pausen ble ikke så lang. Litt fotografering gjorde fingrene iskalde.

Map    

Totenåsen

Date:
10.10.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
12.9km

Første tur på Åsen som pensjonist... og jeg håper det blir mange flotte turer til. Tur alene med Embla. Greie forhold og ikke så klinete og vått som forventet. Stormfull og usikkert vær, men ikke regn.

Map    

Vesuvio

Date:
07.10.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
4.0km

Ingen i turfølget ville være med meg da vi skulle dra fra besøk i Pompei. Vel...da måtte Jørn selv klare seg på egenhånd til topps fra Pompei og videre tilbake til Napoli og cruiseskipet som lå i havnen det. Det var ikke så veldig greit når ting måtte tas på sparket. Men fikset tur til Vesuvius og retur med både buss, tog og taxi. Kostet noen kroner dette, men verdt turen. Lærer litt av å komme til et sted med så mye mennesker. Varmt vær, men litt disig.

Map    

Fottur i Marseille

Date:
04.10.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
13.2km

Varmt og fint. Ca 26 pluss. Varmt og godt i bakkene opp mot toppen. Fantastisk utsikt fra toppen der det var en gammel flott kirke. Vel verdt fotturen opp.

Map    

Bygdeborgen og Veltfiskelausen

Date:
30.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.1km

Kort bratt tur. Nydelig på Åsen. Tur med Embla.

Map    

Lushaugen

Date:
29.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
6.1km

Første tur med hodelykt i høst. "Pratetur" med Alexander. Klinete sti opp til toppen. Et virkelig flott tårn på toppen.

Map    

Bygdeborgen og Veltfiskelausen

Date:
28.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.0km

Fin liten tur på Åsen. Fine farger. Tur til en plass med gode minner.

Map    

Styggmann

Date:
25.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
9.9km

Tur med kona og Embla. Mitt andre besøk på denne toppen. Siste fra sør med ski/truger. Denne gangen i flott høstvær fra nordvest. Etter et kort parti på vei gikk det brattere og brattere oppover i ganske tett skog. Etter skogen åpenbarte det seg et nydelig terreng og flotte høstfarger innover fjellet. Stedvis ganske slitt sti med nye gjørme. Flere små tjern.. myrvann gjorde det eventyrlig vakkert. "Buskerud" leverer. Det siste korte stykket opp til selve toppen var ganske bratt, men flott fjell/Berg. Etter en liten matbit å toppen ville jeg prøve en annen vei ned, - nemlig Sigvartstigen. Kortere og brattere rute tilbake til bilen. Jeg vil ikke anbefale denne ruta. Uggen, bratt, klinete og mye inne i skog. Burde ha gått samme sti tilbake. Kan ikke sammenlignes. Jeg foretrekker >>>

Map    

Langrunden fra Oksbakken

Date:
24.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
12.7km

Rask fottur alene med Embla. Vått og sølete. Litt yr. Var ikke tørr på beina etter denne runden. Skikkelig høst på Åsen. Nå er det bare å vente på barfrosten. Abbortjernet

Map