Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (36)
- Bike trip - mixed (3)
- Bike trip - off-road (16)
-
Climbing (10)
- Alpine climbing (9)
-
Drive (2)
- Car drive (1)
- Other trip (8)
-
Other winter trip (428)
- Skating (8)
- Snowshoe trip (419)
-
Ski trip (413)
- Backcountry skiing (101)
- Cross-country skiing (256)
- Randonnée/Telemark (42)
-
Trip by foot (1495)
- Alpine trip (15)
- Hike (120)
- Hillwalk (604)
- Jogging (62)
- Workout (1)
Peakbook-Friends
Favourite trips
En lang mars..
- Date:
- 28.06.2013
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 9:23h
- Distance:
- 25.0km
Dro fra Gjøvik sammen med Gitte og Kåre kl 10.30. Målet denne dagen var Ranastongi. Et av 4 fjell sør for Jotunheimen over 1900m. En stor kjempe av et fjell med flott utsikt til alle kanter og man ser fint bort til Hurrungane. Været var brukbart...det var rimelig varmt og det så ut til å bli en en flott tur. Gikk over Hestbottbrue og en grei, men en våt sti mellom noen myrer før vi kom inn på en sti som gikk oppover dalen langs elva Tverråne. Et stykke inne i dalen så vi straks at det ville bli et problem med å krysse denne elva. Da var det bare å ta av støvlene og vade i det kalde vannet. Det gikk bra uten uhell.
Videre valgte vi å gå til høyre og følge ryggen vest for Kulehøla. Jeg må si det med en gang...dette var en knalltøff bakke med en del løs ur..Denne gikk helt >>>
Ikke venn med Vennis...
- Date:
- 23.06.2013
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 2:55h
- Distance:
- 9.7km
Rastløs etter en sløv lørdag hjemme i Gjøvik...så bestemte jeg meg for fjelltur uansett vær. Planene var opprinnelig Skutshorn og Vennisfjellet samme dagen. Dette med forutsetning at det ble flott vær. Reiste alene fra Gjøvik i sprutregn og regnet med at det kun ble en topp i dag...og det ble det. Jeg så det sto stengt på grinda inn Sanddalen...men reflekterte ikke noe spesielt ved det...Det var jo bomkasse der og jeg betalte og reiste innover.
Været bedret seg inn dalen, men det var tåke mot toppen. Parkerte inne ved setra og fikk bsøk av flere innpåslitne hester som gned seg og sleiket på min vakre bil.. De bøyde inn speila og jeg var redd for hvordan bilen ville se ut etter turen.
Jeg la av gårde i brukbart tempo, men merket at låra fort ble stive. Huff...dette ville bli >>>
Innertier på Skaget
- Date:
- 15.06.2013
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 2:48h
- Distance:
- 7.0km
Planen min var Sølenmassivet denne lørdagen, men det får vente. Øyvind foreslo Skaget som en liten grei kort tur. Siden det var meldt fint vær kunne dette bli en virkelig fin tur. Øyvind, Jorunn og jeg dro avgårde. Det ble virkelig en flott tur. Jeg hadde ikke trodd at denne turen var så fin...lettgått, kort og passe bratt. Det kunne også "lekes" litt med småklatring på de bratteste partiene før toppen. Øyvind synes det var helt greit. Vi holdt et bra tempo oppover og Øyvind dro lett ifra når vi kom opp i de bratteste partiene. Har er 20 år yngre og har nok et gir til.....jævelen ;)
Vi brukte ca 1 time opp fra Storeskag til varden og hadde en lang god pause på toppen med litt leking med fotoapparatet. Man blir jo i godt humør på en slik tur med slik fantastisk >>>
Løpetur til Venholhøgda
- Date:
- 10.06.2013
- Characteristic:
- Jogging
- Duration:
- 0:51h
- Distance:
- 7.5km
Fin tur til Gilafjellet
- Date:
- 09.06.2013
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 3:38h
- Distance:
- 7.8km
Fikk overtalt kona til å bli med på tur....da turkompisen Odd Arne skuffet og ville drive i hagen hjemme istedet ;) Hvilken prioritering! Turen var super den. En bra stigning oppover....men det skal det jo være... Ble overrasket over konas form oppover....men nedover noe dårligere.. ei pingle i ur.. ;) På toppen ble det stekt pannekaker i ly for en litt sjenerende vind. Litt kos på tur må man ha. Dette var jo en ny topp på lista over pf 250 i Oppland...og det er mange igjen. Det kan bli mange flotte turer i Oppland.
Løpetur til Venholhøgda
- Date:
- 08.06.2013
- Characteristic:
- Jogging
- Duration:
- 0:47h
- Distance:
- 7.5km
Munken...en artig klyvetur
- Date:
- 19.05.2013
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 7:16h
- Distance:
- 21.1km
Med nyinnkjøpt støttebandage til skulderen,- ville vi denne flotte dagen prøve oss på ryggen opp Munken i Leirungsdalen. Odd Arne, Roar og jeg dro avgårde. Jeg har jo i mange år tenkt på denne ryggen og alltid ønsket å komme opp på Kalvehøgda denne veien. Det var et sugende føre og vi gikk greit uten feller opp i skaret mot Raudhamran. Noe råtten snø i flanken videre innover dalen...men faktisk brukbart.
Vi kom oss rimelig langt opp,- litt vest for ryggen med ski og jeg fikk virkelig testet hva kroppen var god for. Tross forkjølelse og astmatendenser var formen fanden meg ikke så verst. En liten opptur bokstavelig talt....hvor skal dette ende!! Jeg var meget spent på hvor vanskelig klyvingen var mht til armen, men det gikk veldig bra. Jeg kan anbefale denne ryggen opp mot Munken >>>
Maitur til Svarttjernknatten
- Date:
- 11.05.2013
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 3:18h
- Distance:
- 5.9km
Dette var andre forsøket på denne toppen i våres. Forrige gang var det Øyvind og jeg som dro på tur, men måtte snu ganske tidlig pga svært råtten snø. Yr.no traff usedvanlig bra denne dagen og Odd Arne og jeg fikk oss en flott skogstur til denne toppen i Sør Aurdal kommune. Litt overraskende at det er så mye granskog "helt" oppe på 944 moh. Vi møtte en del råtten snø som bildene viser, men det gikk nå greit. Trugene lå igjen i bilen og jeg tror ikke de hadde hjulpet noe særlig.
Toppen hadde en vid utsikt over skogkledde åser og vi så også Synnfjell i det fjerne. Vi tok en lang rast på sørsiden på bar bakke med varmende sol. Herlig å kose seg med en kaffekopp og skue utover åsene. Et minus at jeg er noe så jævlig forkjølet og slet både med dårlig pust >>>
Mot Tjønnholstinder
- Date:
- 08.04.2013
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 8:13h
- Distance:
- 18.2km
Søndagens rapporter fra Nautgardstinder vitnet om sterk vind...kaldt...og forfrosne neser. Jeg var spent på varselet for mandag...det viste seg å være mye mindre vind og vi var klare for den nyåpnede Valdresflya!
Gitte og jeg dro avgårde i strålende solskinn og det var omtrent helt vindstille da vi dro fra Heimdalsmunnen kl 10.10. Jeg hadde nå advart Gitte på forhånd at det ville bli mange bakker...og bakkekammer som ville åpenbare seg på vei oppover mot Høgdebrotet og Tjønnholstinder.
Vi hadde valgt truger pga min redsel for å falle på min vonde skulder...De rådende forhold i fjellet nå...med svært harde forhold og småskavler kunne dette medføre tøffe fall. Nå skulle det faktisk vise seg at trugene IKKE ble brukt denne dagen i det hele tatt. Tenk...gå til fots til 2318 >>>