Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (36)
- Bike trip - mixed (3)
- Bike trip - off-road (16)
-
Climbing (10)
- Alpine climbing (9)
-
Drive (2)
- Car drive (1)
- Other trip (8)
-
Other winter trip (462)
- Skating (10)
- Snowshoe trip (451)
-
Ski trip (416)
- Backcountry skiing (101)
- Cross-country skiing (258)
- Randonnée/Telemark (43)
-
Trip by foot (1537)
- Alpine trip (15)
- Hike (124)
- Hillwalk (615)
- Jogging (62)
- Workout (1)
Peakbook-Friends
Favourite trips
Truger på Skonhovd
- Date:
- 03.03.2026
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 2.5km
Krevende tur til Venhol
- Date:
- 02.03.2026
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 5.2km
Det ble en krevende trugetur til Venholhøgda idag. Måtte gå opp mesteparten av traseen. Mye dyp snø i åpne områder med en tettere skorpe på toppen. I den tette skogen var det skare/løssnø/isete. Fin treningstur.
Skonhovdhøgda
- Date:
- 01.03.2026
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 2.6km
Litt vårlig trugerunde idag. Solen var nesten på gang. Kram snø. Grei liten trugetur.
Tur med kona og Embla.
Rando i Espedalen
- Date:
- 28.02.2026
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 12.1km
Endelig til fjells igjen. Første tur på Rando i år etter en trøblete start på det nye året. Nils Jørgen, Erlend og jeg dro avgårde mot Espedalen. Nydelig vær uten en sky på himmelen. Nær vindstille på hele turen. Det ble en flott tur med ymse føre og snøforhold. Herlig pudder i skogen, men også stedvis oppe på fjellet. En del plasser også et litt vrient...skummelt snø dekke som krevde at man var fokusert. Antydning til et slik "papplag" som gjorde fine svinger litt vanskelig. Man merker jo at man ikke er så vågal lenger...man tenker nok litt mer konsekvens. Erlends ungdommelige dristighet i pudderet spesielt i skogen med litt tett skog har nok ikke vi som er oppe i 60-årene, men synes vi klarte oss rimelig greit. Takker gutta for en flott dag til fjells til flotte >>>
Skonhovdrunde
- Date:
- 27.02.2026
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 2.5km
Tur alene med Embla. Mildt og herlig varme fra sola. Ca 10 cm kram/våt snø i traseen.
Eventyrlig på Totens tak
- Date:
- 24.02.2026
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 10.1km
Denne dagen ble nok en eventyrlig vinterdag på Åsen. Det hadde snødd en del og føyka så trugeløypa var for det meste borte. Da var det bare å gå opp nye spor i ca 20cm snø. Vi valgte å utnytte denne dagen på beste måte. Derfor tok vi den, etter min mening, den flotteste runden på hele Åsen. Skyene kom fort, men ikke før 30 min før vi var tilbake til bilen. Moro å vise Terese Totenåsen i sin flotteste vinterskrud. Nærmest påskestemning i Svartdalen og på Startjernssætra. Takker Terese og Embla for en utrolig fin tur.
På truger i Vardal
- Date:
- 22.02.2026
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 4.1km
Trugetur alene med Embla. Gikk mot Skonhovdhøgda og så to runder der oppe. Fine forhold, men ingen sol.
Vårstemning i Vardal
- Date:
- 21.02.2026
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 1.2km
Kort tur med kona og Embla. Herlig vær. Drypper litt fra trærne.
Hervakampen
- Date:
- 19.02.2026
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 2.0km
Kort tur med Roger og Embla. Hadde med motorsag, øks og spade. Ingen drone å finne. Likevel,- en fin tur i herlig sol.
Nok en vakker dag på Åsen
- Date:
- 18.02.2026
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 8.0km
Det ble en tur idag også. Tanken var først å finne drona som ble borte fra meg igår. Vi var tre stk og det ble en heftig arbeidsøkt...uten å finne drona. Vi felte hele treet til slutt, men fant ingenting. Trist, men livet går videre. Det ble en fantastisk tur videre på Åsen. Supre forhold. Der vi måtte gå opp spor ble det tungt. Bra trening. Tur med Tom Harald og Irene.
Liten video: https://www.facebook.com/share/v/1BS5xe4vQP/