Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Langtur ved Bygdin

Date:
03.07.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
28.2km

Båten på Bygdin gikk ikke pga lav vannstand. Likevel ville jeg ta turen innover for å bestige denne "enslige" toppen her inne nær Torfinnsbu. Det ble en rask avgjørelse på morran da været skulle bli bra inne ved Eidsbugarden. Bedre vær enn i hjemtraktene. Derfor ble det en lang kjøretur og været ble bare bedre og bedre jo nærmere jeg kom Tyin. Dette er vel en tur for de spesielt interesserte. Det å gå langs Bygdin på en sti med gjørme, kjerr, bekkekryssinger, våte områder er ikke spesielt kjekt. Det er laaaangt innover der man ser store Bygdin innover i fjellheimen. Etter den lange turen langs vannet tok jeg en matpause før jeg startet på bakkene. Herlig vær der jeg skuet over på vestsiden av Bygdin der Morten og jeg var for noen dager siden. Flotte Dryllenøse >>>

Map     2 comments

Skonhovdhøgda

Date:
02.07.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
2.0km

Kort tur med kona og Embla. Det gror igjen på "høgda" nå. Ellers så ser det dårlig ut med bær i år flere steder. Stusselig.

Map    

Åstur

Date:
01.07.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
11.4km

Fottur på Totenåsen. Tørt og fint...sikkert litt FOR tørt. I år blir det svært lite molter på Åsen. Tur med Ståle og Embla.

Map