Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Åstur

Date:
04.12.2024
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.5km

Åstur med onsdagsgjengen. 10 minus og gnistrende flott vintervær. Vi var fem stk idag pluss Embla. Greit til fots uten brodder i dag. Enkel rolig tur med et lite bål på Høgbrenna.

Map    

Vakkert på Åsen

Date:
03.12.2024
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.6km

Tur alene med Embla. Utgangspunkt Herva. Gikk den vanlige runden om Fugletjernshøgda, Høgbrenna, Vestre Ormtjern, Herva og så østryggen ved Herva til Hervaknappen. Nydelig vær. 9 minus ved parkeringen. Ca 5cm nysnø.

Map    

Torsæterkampen

Date:
02.12.2024
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.5km

Håpte på trolsk lys idag, men var ca en time for seint ute idag. På vei utover så det lovende ut. Grått og litt tåke ble det idag. Slapp unna med noen få regndråper de siste meterne til bilen. Mildt og 6 plussgrader. Brukte brodder i de bratteste partiene ned Jens Hansens sti.

Map    

Skøyter i Søndre Land

Date:
30.11.2024
Characteristic:
Skating
Distance:
10.1km

Fantastisk skøytetur på Trevatn. Sola kom overraskende og det ble en eventyrlig flott tur på isen idag. Traff Bjørn og Øyvind som gikk en enda lengre tur idag.

Map    

Trevatn rundt på skøyter

Date:
29.11.2024
Characteristic:
Skating
Distance:
20.1km

En flott tur på stålis. Desverre et lite dryss av snø, men isen var svært god. Isen var ca 10-12 cm tykk. Tre av oss på turskøyter og jeg på mine bandyskøyter. Kilometerne går litt fort unna når man går på skøyter. Tur med Stein, Bjørn og Øyvind.

Map    

Årets første trugetur

Date:
28.11.2024
Characteristic:
Snowshoe trip
Distance:
4.7km

Endelig holdt gråværet og tåka seg borte. Hadde egentlig tenkt meg til Skaget i dag, men en telefon til han som brøyter inn der var ikke så positiv. Ikke brøytet helt inn dit, så derfor ble valget inn mot Skarvemellen. Tåka lå nede i bygda, men ved passering av bommen ble det gnistrende flott vintervær. Alternativ 2 var inn til Turrsjøen for å gå på Rundemellen, men veien var heller ikke her brøytet den siste biten inn. Derfor ble det Skarvemellen som ble målet i dag. Og hvilken flott tur det ble! Helt konge. Vindstille og supre forhold. Snødybden varierte en del, men var vel ca 20-30 cm. Flere plasser var det stein og berg, men truger var absolutt et godt valg. Embla og jeg tok det litt rolig i dag. Måtte bare kose seg i dette flotte vinterværet. Kunne ikke ha fått en finere >>>

Map     2 comments

Åstur med litt nysnø

Date:
27.11.2024
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.5km

Tur alene med Embla. Planene var i dag opprinnelig å dra høyt til fjells pga gode værmeldinger. Heldigvis dro jeg ikke da været slett ikke ble som meldt. Fint vær på Åsen her iallefall. Ingen å se idag. Innom Hjemmefronthytta og tok nistematen ved Rausteinshytta i sola.

Map    

Snøvær på Åsen

Date:
24.11.2024
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.4km

Tur alene med Embla. Skikkelig snøvær og vind. Kaffe og vaffel på Rausteinshytta. Kanskje prøve seg her på Rando ved gode snøforhold

Map    

Storhaugen

Date:
23.11.2024
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
1.6km

En kort tur til en enkel topp på vei hjem. Super utsikt. Tur med Nils Jørgen og Embla.

Map    

Nydelig fjelltur i Ringebu

Date:
23.11.2024
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
10.4km

En virkelig flott runde i dette flotte fjellområdet. Jeg har vært på Svangkampen en gang før, men når Nils Jørgen foreslo tur i dette området var dette helt greit når været var meldt så bra. Supert vær ble det, men en kjølig vind på toppene. Fltt sti opp til Svangkampen, men derfra ble det gått mye "offroad". Veldig lite snø og barfrost. Litt tungt i lyng/kjerr stedvis. Terrenget er bakkete og her måtte vi "jobbe" litt. Målet vaar å gå oppom alle de små stoppene her oppe og det fikset vi. Nydelig utysikt og klar fin luft. To korte matpauser i sola i le for litt vind. De to siste bakkene opp til de to siste "grønne nålene" var seige i lyng/frost, men opp kom vi. Møtte ingen på turen før vi var på vei ned igjen fra Svangkampen som vi måtte >>>

Map