Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Kampen

Date:
11.05.2019
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.8km

Bustete tur opp til Torsæterkampen i dag fra Torsetra. Bra med snø i skogen. Oppe på ryggen mot toppen var det nok 40-50cm. Jobbigt.. men bra trening. Tur alene med Embla. Hørte flere ganger storfugl som lettet. Appen gikk også idag berserk her oppe i bratta.

Map    

Skonhovd i regn

Date:
10.05.2019

Tur med Gitte og Embla. Uggent vær idag.

Map    

Båltur

Date:
08.05.2019
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
2.0km

Flott kveld i skogen med Morten og Kim. Det ble ikke helt den toppen vi hadde tenkt da en del bomveier var stengt. Vi fant da en fin plass til slutt oppe i Etnedalen. Kort tur, ikke så lang vedhogst...og lang bållkos denne kvelden.

Map    

Venholhøgda

Date:
07.05.2019
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
4.8km

Tur alene med Embla. Snøen som kom i går hadde smeltet mye. Ca 10-15cm igjen. Greit å gå idag.

Map    

Skonhovdhøgda

Date:
07.05.2019

Tur alene med Embla.

Map    

Bygdeborgen

Date:
05.05.2019
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
2.0km

Torsæterkampen var ikke nok i dag...så derfor tok vi en tur opp til Bygdeborgen også. Bratt opp fra Skjeppsjøen hele veien opp til toppen. Bra sti fra parkeringen. Tur med Gitte og Embla.

Map    

Bratta opp Torsæterkampen

Date:
05.05.2019
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.8km

Tur med Gitte og Embla. Bra driv og non stop til toppen. Var nedom Hjemmefronthytta. Traff en av av gamlegutta på skauen også :) Istedetfor å gå samme vei ned til Torsetra, - så gikk vi ei bratt rute noe lenger nord. Litt vanskelig å finne stien nedover pga noe snø. Matpause på Rausteinshytta. Appen lagde visst noen rette linjer idag....sikkert pga bratt under berget... Bratta ned fra Torsæterkampen. Skjeppsjøen nedenfor. En av "gutta på skauen" Hjemmefronthytta Utsiktpunktet på Kampen

Map    

Skonhovdhøgda

Date:
05.05.2019
Map    

Rundtur på Åsen

Date:
04.05.2019
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
16.1km

En seig langtur med Roar Hegge og Embla. Noe snø noen plasser som gjorde turen litt mer utfordrende. En del offroad, men også mye på sti av ymse kvalitet. Bra treningstur i skikkelig skogsterreng. Vært var av ymse kvalitet. Fra snø/haglbyger til varm sol og stille i partier med le. Været var mye "av og på" kan man si. På Bygdeborgen Roea krysser en vill vårbekk mellom Bygdeborgen og Borgenkampen På Borgenkampen Fin utsikt på Borgenkampen På Linnhammerbrenna Opp et av de steinete partiene fra Torsetra og opp mot Torsæterkampen. Utsikt ned mot Torsetra fra et punkt nær Torsæterkampen. Ei snøile blåser nede i dalen. På Hongseterbrenna På vei nordover ned fra Holokampen

Map    

Skonhovdhøgda

Date:
03.05.2019

Tur alene med Embla. Kaldt og hustrigt i dag. Snø/hagl i luften

Map