Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Ettermiddag på Skonhovd

Date:
28.09.2018

Vakkert på Skonhovd i ettermiddag. Ikke vind.. fin sol. Tur med kona og Embla.

Map     2 comments

Skonhovdhøgda

Date:
27.09.2018
Map    

Skonhovdrunde

Date:
26.09.2018
Distance:
2.2km

Tur med Gitte og Embla. Svært sterk vind idag. Utsikt over Skumsjøen fra Vest for Skonhovdhøgda På vei ned fra Vest for Skonhovdhøgda Skonhovdhøgda

Map    

Venholhøgda

Date:
25.09.2018
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
4.9km
Map    

Skonhovdhøgda

Date:
24.09.2018
Map    

Saudehornet i Ørsta

Date:
23.09.2018
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.3km

Siste dag på Peakbooktreff i Sæbø... et regnfullt treff kan man si. Denne dagen gikk turen til Ørsta kommune og Saudehornet på 1303moh. Dette var et forslag fra Janne og flere av oss synes dette var en fin avslutning på helga. De som var med var Morten, Ragnar, Chris, Janne, Lise og jeg. Som forventet ble det litt tøffere tempo på denne turen. Bratt helt fra starten. Møtte snøen etterhvert oppe på ryggen og sola glimtet også til stedvis. Forholdsvis bra med snø oppover ryggen mot toppen og grei snø å klyve i denne dagen. Desverre ingen utsikt ved varden. En fin tur ble det med høyt tempo ned igjen.

Map    

Tuva

Date:
22.09.2018
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.6km

10 av oss dro avgårde på tur idag. I pissregn.. store deler av dagen. Snø.. slaps og vanskelige forhold opp og ned fra toppen. Glatt. Fin sosial tur idag med trivelige turfolk.

Map    

Brunstadhornet

Date:
21.09.2018
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
15.6km

Map    

Skonhovdhøgda

Date:
19.09.2018
Map    

Sæterhaugen i Søndre Land

Date:
18.09.2018
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
2.0km

Båltur med Ole Petter. Fikk kjørt langt inn fra nord på en kjerrevei. Egentlig en bomvei, men bommen var nok ikke brukt denne sommeren. Kun kort vei til toppen som ikke akkurat var noen høydare. MEN....rett vest...ca 50 meter var det en aldeles super plass med en forsegjort gapahuk og flott bålplass. Utsikt vestover også. Her ble det grilling av pølser, kaffe og wienerbrød mens praten gikk om topper og primærfaktor ;) Takker for initiativet til båltur Ole Petter!

Map     2 comments