Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (36)
- Bike trip - mixed (3)
- Bike trip - off-road (16)
-
Climbing (10)
- Alpine climbing (9)
-
Drive (2)
- Car drive (1)
- Other trip (8)
-
Other winter trip (449)
- Skating (10)
- Snowshoe trip (438)
-
Ski trip (414)
- Backcountry skiing (101)
- Cross-country skiing (257)
- Randonnée/Telemark (42)
-
Trip by foot (1537)
- Alpine trip (15)
- Hike (124)
- Hillwalk (615)
- Jogging (62)
- Workout (1)
Peakbook-Friends
Favourite trips
Dagen før dagen... Trugetur på Åsen
- Date:
- 23.12.2020
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 12.1km
Flott tur med Gitte i dag. Supert trugeføre. Nydelig vær... endelig kom sola etter uker med fravær.
Skonhovdhøgda
- Date:
- 22.12.2020
Trugetur alene med Embla. Klarte å kjøre meg fast da jeg måtte rygge ned veien. Heldigvis fikk jeg en til å dra bilen. Puhh.. Kom meg etterhvert opp til toppen i kramm snø til toppen.
Torsæterkampen rundt
- Date:
- 19.12.2020
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Distance:
- 21.0km
Langrennstur alene med Embla. Stedvis flotte forhold. Opp Garsjølia og forbi Arnfinnssetra var det veldig bra og felleskia leverte til terningkast 6. Videre derfra var det svært vekslende forhold... og også strekninger uten spor. En grei tur ble det... første langrennsturen denne sesongen og en bra følelse å gå langrenn igjen.
Trugetur på Åsen
- Date:
- 16.12.2020
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 5.2km
Tur med Gitte og Roar (Skoglund). Førte tur med Roar på truger. Gitte dero avgårde i stor fart i skogen. Trugeløypa var egentlig "for god". Dvs si at man fakstisk kunne gå til fots uten truger. Fast og fin. Selv liker jeg heller å gå i løs snø enn å gå i slike faste tråkkede løyper. Vi valgte derfor å gå ut av traseen enkelte plasser for å virkelig kjenne på løssnøen.
Det var klarvær i høyden og ca minus 7 grader. Møtte løypemaskinen i skogen og den etterlot deg flotte spor. DA blir det skitur neste gang.
Krevende til Torsæterkampen
- Date:
- 15.12.2020
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 5.5km
Svært tung trugetur alene med Embla. Økende snømengder oppover fra Torsetra. Store snømengder oppe på ryggen. Tung snø og svært krevende med tett skog og snøtunge trær. Glemte å stoppe appen.
Brukte totalt ca 2t35min.
Hemsedal 2 Harahorn
- Date:
- 13.12.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 6.4km
Nok en tur med Peakbookgjengen. Denne gang fellestur til Harahorn. Overraskende at snøforholdene var såpass brukbare. Klarte å unngå riper i skiene og det ble noen fine svinger ned fra toppen og herlig pudder i skogsdelen av turen.
Ragnar
Sunniva og Hilde
Hemsedal
- Date:
- 12.12.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 5.4km
Peakbook tur med gjengen. Overraskende fin tur idag. Vi fikk en bra Randotur.
Systerskardfjellet
- Date:
- 11.12.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 6.4km
Tur med Peakbookgjengen i Hemsedal. Ikke noe topp vær idag. Isregn, vind og ikke topp snøforhold.
Skonhovdhøgda
- Date:
- 09.12.2020
Trugetur alene med Embla. Første trugetur til Skonhovd denne sesongen. Ca 25..30cm snø.
Noen gyldne øyeblikk på Åsen
- Date:
- 06.12.2020
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 2.0km
Tur med Gitte og Embla på Åsen. Fyrte opp grillen ved gapahuken ved Bergsjøen. Tåke og dystert vær, men fikk noen gyldne øyeblikk da viv"truget" oss mot Høvervollskampen i glissen furuskog.