Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Tågheia

Date:
18.07.2021
Characteristic:
Jogging
Distance:
6.1km
Map    

Lauparen

Date:
13.07.2021
Distance:
13.5km

Feristene Kurt og Guro hadde avtalt tur med kompisen Henrik og hans sønn. Så fikk jeg være med. Finværstur til Lauparen.

Map    

Melen mv

Date:
09.07.2021
Distance:
11.7km

Treningsrunde med Emil. Han tok det rolig.

Map    

Søre Tusten

Date:
07.07.2021
Characteristic:
Jogging
Distance:
8.0km

Emil løp intervall. Jeg løp ikke, før vi skulle ned.

Map    

Moldemarka

Date:
06.07.2021
Characteristic:
Jogging
Distance:
6.2km
Map    

Talstadhesten

Date:
30.06.2021
Distance:
8.1km

Lekker kveldstur med Emil og Marie til Talstadhesten. Opp via dalføret som går mellom Høgheia og Talstadhesten. Ned vestryggen. Strålende vær. Ikke mange fluer å snakke om, da det var en liten trekk lavt nede. Vindstille på toppen.

Map    

Dugurdsknappen

Date:
23.06.2021
Distance:
4.6km

Ella og jeg feira at vi var ferdig med hyttebeising med en aldri så liten fjelltur.

Map    

Eikremsnakken

Date:
14.06.2021
Characteristic:
Jogging
Distance:
9.9km
Map    

Trimtur i Moldemarka

Date:
09.06.2021
Characteristic:
Jogging
Distance:
7.1km
Map    

Romsdalshornet

Date:
08.06.2021
Characteristic:
Alpine climbing
Distance:
5.2km

Tok turen på Hornet for 32. gang. Så lovende ut ved start da skodda letta. Men det tetna veldig til innimellom. Brukte litt tid på kryss og tvers oppunder bratta ett eller anna sted under den gule flekken, da det var meget lite sikt. Vi valgte å sikre et par lengder en eller anna plass under den den gule flekken. Kom opp i inngangen til Halls renne en god del til venstre i forhold til det er lettere (tror jeg ut fra magefølelsen - og ikke ut fra det vi ikke så). Grei skurring videre. Sikra et par - tre korte taulengder opp i skaret og til topps. Ble litt sikt oppi skaret og på toppen, men ned nordveggen var skodda grauttjukk atter en gang. Fin tur som vi avslutta med tindeburger på Tindesenteret.

Map