Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Snøfjellet

Date:
10.07.2017
Characteristic:
Jogging
Distance:
10.3km

Fra Ranvika sammen med Marie og Horja. Fulgte skilting fra infotavle i Ranvika. Våt og dårlig sti etter "Bittebu" men fint over 500 - 600 meter over havet.

Map    

Voksen tur rundt Jamtebotn I Valldalen

Date:
06.07.2017
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
8:00h
Distance:
21.9km

Flott lang runde sammen med Henrik Damman og Hans P. Start fra campingplassen ved Jamtegarden. Skogsvei og sti opp til Jamtesætra. Videre bratt sti helt opp til toppen av Ormula. En vanvittig fin og jevnt bakke til denne toppen. Brukte litt i underkant av 2 timer på de 1400 høydemetra opp til Ormula, inkludert lunchpause og et par flottfjerningspauser. Hva navnet Ormula kommer av, vites ikke? Men ja, vi traff en veldig fin veldreid hoggorm omtrent på 700 moh. Fra toppen av Ormula t/r langs ryggen til Litlehornet. Lett småklyving på et par plasser. Videre peila vi oss inn på Geitabottstinden via topp 1280 og topp 1330. Fra Uriskardet fulgte vi ryggen til høyre for ei markert snørenne til topps. Også her lett klyving innimellom. Fin utsikt fra Geitabottstinden. En lite besøkt topp med en >>>

Map     2 comments

Stormarkering for Knut Inge med tur til Rametinden.

Date:
04.07.2017
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
5:45h
Distance:
8.7km

Knut Inge inviterte til tur til Rametinden som ledd i sin 40 års dag. Ordentlig oppbud med fulltallig oppmøte fra familien Orset, Jørn med ungene, Tore H, Robert B og Ola. Fra familien Røed stilte alle med unntak av Emil som var på friluftsskole. Tilfeldighetene ville også til at dette ble siste tur før Knut Inge hadde fullført Moldepanoramaet (alle vet at han har hatt mål om å fullføre prosjektet før han fylte 40!). På forhånd var alle inneforstått med at det ville bli tur uansett vær. Toppen skulle bestiges for "en hver" pris. Flinke unger opp og ned. Ingen sutring trass i sludd på toppen og tåke over en viss høyde. På toppen var det både gaveutdeling, sprudlevann, kaffe og kake. På turen tilbake til Molde ble det pizzaslaberas på Peppes på Moa. Selveste Romsdals >>>

Map    

Tusenårsvarden

Date:
02.07.2017
Characteristic:
Jogging
Distance:
6.2km
Map    

Romsdalshornet - kveldstur opp nordveggen.

Date:
30.06.2017
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
7:01h
Distance:
3.2km

Som ledd i å kurere høydeskrekken til Hans Petter, foreslo jeg at han kunne bli med en tur opp nordveggen på Romsdalshornet. Etter mye om og men, takket han ja. Startet innerst i Venjedalen kl. 17. Brukte ca 4 timer til topps. Fantastisk flott kveld. Vindstille og lav sol gjorde turen til en av mine mer minnerike turer til hornet (30). Satt stille og nytte finværet i en times tid på toppen før retur. Et par taulag på vei ned da vi nærmet oss toppen. Elles kom Halvor Hagen til toppen med et par sunnmøringer litt etter oss. Flott kveld syntes dem også!

Map     3 comments

Sykkeltur rundt Cura

Date:
25.06.2017
Characteristic:
Bike trip - road
Duration:
2:56h
Distance:
83.2km

Sykkeltur sammen med Øyvind Sverdsten fra Skien. Ingen elementer men tar med turen i minneboka.

Map    

Sykkeltur med Emil til Cura

Date:
21.06.2017
Characteristic:
Bike trip - road
Duration:
5:22h
Distance:
74.2km

Sykkeltur med Emil. Varmt og godt! Knapt 75 km. Klarte å kløne litt på rutevalget på retur tilbake til Can Pastilla og kom borti litt trafikkerte veier.

Map     1 comment

Fin trimtur ved Silsetvatnet.

Date:
17.06.2017
Characteristic:
Jogging
Duration:
2:03h
Distance:
10.5km

Foremiddagstur med HP. Kjempefin runde. Mye løpeterreng når man først har kommet "oppå".

Map    

Valltua mv

Date:
15.06.2017
Characteristic:
Jogging
Duration:
1:51h
Distance:
10.1km

Sluttføring av trasevalg på M7Ultra. Anser traseen som ferdig stipulert. 50 km og 2800 meter. HP var selvfølgelig med trass i at han sprang ultradistanse i går.

Map    

Lønsetfjellet

Date:
14.06.2017
Characteristic:
Jogging
Duration:
1:31h
Distance:
9.3km
Map