Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Facebook

En god, gammeldags skitur

Date:
10.01.2010
Characteristic:
Ski trip

Denne søndagen var det klart for et gjensyn med Finnemarka, også kjent som Drammensmarka. Turfølge bestod av Øyvindbr (Øyvind Brekke) , JPV100 (Jan Petter Vad) , Bjørneven (Bjørn-Even Bjarkli Verbeke) og 500fjell (Sondre Kvambekk) . Virkelig artig å bli kjent med disse spreke karene. Gikk fra Røine og hadde egentlig tenkt oss til Lauvkollen , høyeste punkt i marka. Men vi klarte fullstendig å bomme på hvor løypa gikk. I stedet tok vi turen til Breviksetra før vi gikk på kryss og tvers i skogen uten løypa. Dette ble i stedet en kjempeflott opplevelse i trolske og stemningsfulle omgivelser. Passerte Grytevannet og fortsatte mot Rassballehaugane før vi traverserte over Flagret (620 moh, som forøvrig har fabelaktig utsikt østover) ned mot skiløypa 600m sørvest for toppen. Denne var vi spente på hvor førte hen. Det viste seg at den endte ved Søndre Skustad, 1 km sør for Røine der bilene stod. Godt >>>

Map    

Tre dager i Finnemarka

Date:
18.02.2008
Characteristic:
Ski trip
Duration:
9:25h

I vinterferien bestemte jeg og pappa oss for å ta en telttur i den lite besøkte Finnemarka. Det ble tre netter i telt hvor vi gikk på ski Røyne-Svarttjern-Flagret-Breiliflaka-Sandtjørn-Hovlandsfjellet-Kanada. Turen til selve Breiliflaka gikk over det neddemte Breilitvatnet og rett inn i skogen der vi møtte scooterløypa til toppen. Tok av oss pulkene og rakk solnedgangen! I bakkene nedover gikk jeg forøvrig rett på trynet, her kjører de ikke løypene opp for ofte! Flott topp, med god utsikt nordover.

Map    

Liers høyeste

Date:
05.10.2007
Characteristic:
Trip by foot
Duration:
2:30h

Startet ved Kanada og snøresyklet i intervaller til Vesle Nykjua med pappa som hare for Frigg. Gikk fra St. Nykjua på traktorvei og senere i terreng opp på Bjørnkollen og en topp sørøst for denne som er Liers høyeste punkt. Fin tur, men litt sliten etter fem dager med hard treningssamling på Geilo tidligere i høstferien!

Map    

Grei tur via Eggekollane

Date:
30.08.2003
Characteristic:
Hike
Map    

Rusletur i Kjekstadmarka

Date:
09.06.2003
Characteristic:
Hike
Map    

Høgbrennåsen

Date:
03.03.2002
Characteristic:
Ski trip
Map    

Skimten og Tverråsen

Date:
14.10.2001
Characteristic:
Hike
Map    

Gampen

Date:
04.08.2001
Characteristic:
Bike trip
Map    

Kraftkollen

Date:
18.06.2001
Characteristic:
Hike
Map    

Rundtur fra Eiksetra

Date:
20.08.1995
Characteristic:
Hike

En fin rundtur som ble gjennomført her er å gå Eiksetra-Skimten-Tverråsen-Måneskinsheia-Eiksetra. Dette er Finnemarka på sitt beste, og både Skimten og Tverråsen byr på fantastisk utsikt!

Map