Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Facebook

Tur til Marigrønutan og Svafjell

Date:
20.08.2005
Characteristic:
Hillwalk

Tur med pappa og Halvor. Vi startet fra hytta ved Geitenuten og gikk stien til Svain. Herfra opp på Marigrønutan. Fin utsikt herfra! Videre gikk vi opp på Svafjell før vi returnerte om Kinsarviknuten og Snofonnskaret.

Map    

Kjempen frå Seljord

Date:
18.07.2005
Characteristic:
Hillwalk

Jeg, bikkja og fatteren hadde denne uka tenkt oss på tinderangling i Jotunheimen, men været talte oss litt imot. I vente på været tok vi bilen til et av de få stedene det var fint vær på Østlandet, nemlig i Seljord i Telemark. Jeg har hytte i Åmotsdal, og utsikt rett mot blant annet Skorve og Mælefjell, noen fjell som har vært mine barndomsdrømmer! Så denne drømmen måtte bli oppfylt. Vi ankom Seljord sentrum utpå formiddagen rundt 12.00 tida, vi kjøpte oss noen deilige lunsjkarbonader som vi tok før turen startet. Vi satte bilen i veikanten ved Skriustøl der en kan starte for å komme opp i massivet. Stien oppover var merket og naturen her i Telemark gir meg i likhet med Vestlandet en følelse av kulturarv, gamle støler, grender og jeg vet om mange gamle historier og myter >>>

Map    

Gunnarstaulnuten

Date:
24.04.2005
Characteristic:
Ski trip

Tur til Gunnarstaulnuten med Halvor, pappa og skolekameraten Fredrik. Gikk fra hytta og været var flott, hjem igjen til Asker samme dag etter en knall turhelg! Fant en artig "quarter-pipe" på returen (se video).

Map    

Vinterferietur

Date:
25.02.2005
Characteristic:
Ski trip

Tur med mamma og pappa fra hytta vår (Huttetu) ved Geitenuten . Gikk på ski gjennom Snofonnskaret og opp Grotvassdalen til Dalabu øst for Sudbøskaret. Her la vi fra oss pulken og gikk opp på Viernuten og Grønuten (1207) nord for denne. Stakk bortom Sudbøfjellet før vi trakk ned i dalen og samme vei hjem. Fin tur!

Map    

Kveldstur til Gryvla

Date:
23.02.2005
Characteristic:
Ski trip

Kveldstur med pappa til Gryvla. Fin og kald tur!

Map    

Påske-etter-påske-tur

Date:
24.04.2004
Characteristic:
Ski trip

En herlig "påske-etter-påske-tur" med pappa og skolekameratene Jo Sondre og Fredrik. Vi startet fra hytta mi ved Geitenuten og gikk gjennom Snofonnskaret til Grotvassdalen. Var oppom Aslaksteinen som ligger i nærheten av Dalastaul, moro! På vei inn Grotvassdalen fikk Jo Sondre gnagsår, han var den eneste av oss tre gutta som hadde fjellski. Han ventet i lyngen på resten av oss ved staulene sør for Grotvatni. Imens stakk jeg, Fredrik og pappa opp på Robekknuten. Fin utsikt mot Møsvatn og Gaustatoppen. Lagde oss en deilig middag når vi kom tilbake til hytta etter en lang og fin tur!

Map    

Gryvla vinterstid

Date:
04.01.2004
Characteristic:
Ski trip

Tur med Bjørn-Even, Daniel, pappa og Halvor til Gryvla. Gikk opp via Snofonnskaret. Kul tur! Bjørn-Even mistet en vott og Halvor hoppet etter den til Bjørn-Evens store beundring. :-)

Map    

Blåbærianertur

Date:
06.09.2003
Characteristic:
Hillwalk

Tur med skolekameraten Fredrik samt resten av familien. Startet fra hytta ved Geitenuten og gikk over Steinronuten (918) og bort til Nordstaulen på Krakkset der vi grillet pølser. Gikk opp til Fyljomsnuten fra øst. På veien lekte vi "blåbærianere" og klinte ansiktene våres inn med blåbær. :-) Deretter ned til stranda langs Fyljomsnuten. Returen gikk gjennom Gryvleskaret.

Map    

Gunnarstaulnuten

Date:
03.10.2002
Characteristic:
Hillwalk
Map    

Tur i Åmotsdalsfjella

Date:
21.04.2002
Characteristic:
Ski trip

Tur fra hytta i Åmotsdal med pappa, onkel og Boxi. Vi stakk oppom Bjørndalsnuten, Brattegrønuten, Klopperonuten og Blåfjell denne fine dagen. Fin påske-etter-påske skitur! Denne dagen sluttet også sirkelen ved at Boxi (bikkja) hadde vært med på over 81 topper i løpet av et år. Det ble det en avisartikkel i Budstikka av.

Map