Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Facebook

Storen

Date:
08.08.2020
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
7:35h
Distance:
9.3km

Føringstur til Storen for Petter, Tuva og Kristoffer med Sigurd Felde og Sindre Selvig som ekstra guider. Planen var i utgangspunktet Skagastølsryggen, men på grunn av dårlig vær som skulle komme inn i løpet av dagen ble det kun Storen. Møtte gjengen på Tindeklubhytta grytidlig på morgenen og startet derfra. Kom oss opp og ned før regnet kom. Returnerte til Turtagrø etterpå.

Map    

Storen

Date:
07.08.2020
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
8:37h
Distance:
8.9km

Føringstur til Storen med Tony t/r Tindeklubhytta. Stort sett fint vær denne dagen.

Map    

Stølsmaradalstinden

Date:
06.08.2020
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
14:39h
Distance:
30.9km

Føringstur med Willy og Ingve. Møtte dem på NTK-hytta og gikk sammen med dem derfra. Det var yr i lufta og planen var Store Midtmaradalstinden. Gikk på snøfonner fra Bandet og ned til Midtmaradalsbreen. Videre over bre og bratte snøflanker mot Lovskar. Et par slake taulengder i øvre del til skaret. Gikk et lite stykke bortover ryggen mot toppen før vi innså at det var for glatt og heftig vær for å prøve seg helt opp. Alternativet ble en utfiring ned på Stølsmaradalsbreen og gå videre i tåka bort til Stølsmaradalstinden som vi omsider kom oss opp på. Returen valgte vi å legge ned Gravdalen. Noen bratte og tildels utsatte gressflanker måtte forseres ned til dalen, men klarte oss uten å måtte fram med tauet. Lang, men fin dal. Var dårlig med sti før vi nærmet oss stølen >>>

Map     1 comment

Jøingslie og Øyberget

Date:
04.08.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
2:59h
Distance:
6.8km

Tur med Ida og hundene opp i Jøingslie og Øyberget for å finne en steinbu som var avbildet på et gammelt bilde. Fant det dessverre ikke. Sannsynligvis ligger det litt lenger inn på fjellet.

Map    

Uranostindtraversen

Date:
02.08.2020
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
9:45h
Distance:
18.9km

Føringstur over Uranostindtraversen med Terje, Ivar Arne, Øystein og Jan Magne. Even med som ekstra fjellfører. Måtte gå et stykke langs veien i Koldedalen pga en fonn som sperret veien. På returen var den brøytet... Nydelig dag! Tracket langsmed anleggsveien ble ikke med på vei fram.

Map    

Falketind pionérruta

Date:
01.08.2020
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
9:30h
Distance:
18.0km

Føringstur på Falketind pionérruta med Terje og co. Måtte starte et stykke nede i Koldedalen pga snøfonn som sperret veien. Mye folk på fjellet denne solskinnsdagen.

Map    

Salmonknuten gjennomføring

Date:
31.07.2020
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
4:22h
Distance:
0.9km

På jobb for 71 grader nord. Deltakerne skulle klatre Salmonknuten og gå videre nordover. Superfin tur. Litt løst enkelte steder (ble en del rydding), men fin klatring opp mot grad 4 på det meste. Måtte ned igjen i og med at jeg skulle kjøre helt til Tyin samme dag, så ble ikke med på hele turen.

Map    

Salmonknuten rigging

Date:
30.07.2020
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
0:24h
Distance:
0.4km

Riggedag Salmonknuten. Vått og sleipt.

Map    

Flørli-Månafossen

Date:
26.07.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
33.4km

Etappe 1 med 71 grader nord ordinær 26.-28. august. Regnfull tur. Avsluttet med rappell utfor Månafossen.

Map    

Storen

Date:
25.07.2020
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
10:58h
Distance:
16.9km

Storen med Rune, Øyvind, Øyvind og Hallvard. Andreas Haslestad var med som ekstra fjellfører. Nydelig dag på kongen av Hurrungane!

Map