Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (30)
- Bike trip - mixed (1)
- Bike trip - off-road (9)
- Bike trip - road (1)
-
Climbing (585)
- Alpine climbing (440)
- Bouldering (4)
- Ice climbing (104)
- Mixed climbing (8)
- Sport climbing (24)
- Via ferrata (1)
- Drive (15)
-
Other trip (30)
- Expedition (2)
- Fishing (2)
- Kayaking (13)
-
Other winter trip (18)
- Alpine skiing (4)
- Skating (1)
- Snowshoe trip (13)
-
Ski trip (766)
- Backcountry skiing (143)
- Cross-country skiing (45)
- Randonnée/Telemark (512)
-
Trip by foot (918)
- Alpine trip (99)
- Glacier travel (1)
- Hike (356)
- Hillwalk (267)
- Jogging (186)
- Walk (6)
Archive - Geography
Rundtur fra Eiksetra
- Date:
- 20.08.1995
- Characteristic:
- Hike
En fin rundtur som ble gjennomført her er å gå Eiksetra-Skimten-Tverråsen-Måneskinsheia-Eiksetra. Dette er Finnemarka på sitt beste, og både Skimten og Tverråsen byr på fantastisk utsikt!
Slottsfjellet
- Date:
- 09.07.1995
- Characteristic:
- Walk
Mange vil sikkert ikke kalle Slottsfjellet i Tønsberg for et fjell, men jeg tar det likevel med siden jeg har slekta mi i Tønsberg og på Nøtterøy. Hver gang vi kom kjørende fra Asker var det om å gjøre å se Slottsfjellet først!
Lauvåsen
- Date:
- 12.04.1995
- Characteristic:
- Ski trip
En påsketur til Lauvåsen, en liten ås vi ser fra hyttevinduet vårt like ved Åslandsetra. Det var kanskje denne påsken jeg fikk øynene opp for fjell og friluftslivet. Da jeg kjente dragningen mot Store Ble og toppene rundt Telemark sa jeg: "Når jeg blir stor skal jeg gå på alle de fjellene jeg ser der!"
Og som sagt så gjort... :-)
Skaugumsåsen
- Date:
- 24.11.1994
- Characteristic:
- Hike
Skaugumsåsen er kanskje den toppen jeg har vært på flest ganger i Askerområdet. En fin topp jeg ser bort på fra utgangsdøra. I tillegg til å se flott ut fra diverse vinkler har den en enorm utsikt over Oslo og omegn. Vi bruker å starte fra NaKuHel på Sem og gå direkte opp ura litt vest for toppen. Høyeste punktet er ikke ute ved stupene der utsikten er best, det ligger lenger inne i skogen. Husker ikke første gangen jeg var på det punktet, men jeg sier at det var på denne turen. En kremtopp!
Første kommunetopp
- Date:
- 31.07.1994
- Characteristic:
- Hike
Fin tur til Nevelfjell med noen gode venner av oss som har hytte på Hafjell.
Gode gamle Gryta
- Date:
- 10.07.1993
- Characteristic:
- Hillwalk
Rusletur til Gryta som toåring. Vi fulgte merket sti fra hytta på Bøasætra.
Korslinuten
- Date:
- 23.01.1993
- Characteristic:
- Ski trip
Pulk-/skitur til Korslinuten. Vi startet fra hytta mi ved Åslandsetra og gikk via Solobua ved Båtvatnet.
Gryvla
- Date:
- 01.10.1992
- Characteristic:
- Hike
Høsttur til Djupedokknuten og Gryvla med familien! Hadde nylig ramlet og slått nesa mi i dørterskelen på utedoen, fikk dermed et arr jeg per dags dato fortsatt kan tyde.
Gryvla
- Date:
- 07.06.1992
- Characteristic:
- Hike
Gryvlun, eller Gryvla som jeg og andre lokale kaller fjellet er en kjent og kjær topp i Åmotsdalsfjella. Panoramautsikt i alle retninger og ødslig tilrettelagt, altså det er ikke en overfrekventert topp selv om det går sti til den fra sør og det er toppbok i varden. Jeg har brukt å nå den fra hytta ved Øvre Geitenuten. Derfra går det sti til tjørna sørøst for Djupedokknuten og videre opp sørryggen ("Springarnutane") til topps. På venstre hånd før toppen finnes en stor bølgeslagstein, den vitner om at havet lå høyere for noen tusen år tilbake i tid!