Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Facebook

Skitur til Blenuten

Date:
17.04.2003
Characteristic:
Ski trip

Nok en fin påskedag. Vi kjørte til Butjønnseter og gikk en runde innom toppene Ormehugg, Killingen, Blenuten, Klovnuten og Vesle Åklinuten.

Map    

Korslinuten

Date:
16.04.2003
Characteristic:
Ski trip

Tur til Korslinuten med familien. Frigg var ung og valpete på denne tida og jeg husker at hun klarte å rappe lua mi og gjemme den. Tror vi fant den igjen etter lang tids leting.

Map    

Heimstulfjell

Date:
15.04.2003
Characteristic:
Cross-country skiing

Tur fra hytta vår til Krotufjell, Heimstulfjellet, Kransekollstein, Fugleberget, Søtdalsnatten og Krøkla. En flott dag på Vesle-Ble i et område som ikke så veldig mange andre ferdes.

Map    

Familietur til Skålatårnet

Date:
15.08.2002
Characteristic:
Hillwalk

Dette var mitt første besøk med Skåla. Hadde blitt advart på forhånd om hvor krevende denne turen var, men det hele ble gjennomført med stil. Tok en titt inni Skålatårnet også, så fint ut å overnatte her! På returen stakk jeg og pappa innom den stilige Sandsnibba og Vesleskåla. Deretter måtte vi henge i for å ta igjen mamma på vei ned.

Map    

Fjellraid rundt Bøasætra

Date:
14.08.2002
Characteristic:
Hillwalk

Rundtur med pappa fra hytta vår på Bøasætra. Startet med Gulkoppen via Blånibbene, deretter over Holskarhornet, Karifjellet og hjem via Svartevatnet og Steindalen.

Map    

Familietur til Årheimsfjellet

Date:
13.08.2002
Characteristic:
Hillwalk

Meg, mamma, pappa og Synne ble kjørt (husker ikke hvem) til Oppheim og satt av der. Herfra fulgte vi stien opp til Årheimsfjellet via Raksætra. Tok oss en titt på Stryn fra oven ved pynten/reflektorplata nord for toppen. Deretter gikk vi ned til Årheimssætra og videre langs stien som svinger rundt fjellet (OBS: lenger enn det ser ut på kartet, stien går mye lenger øst etter Strandasætra før den svinger vestover igjen, ut på en traktorvei og ned til Stryn. Det ble litt lenger enn forventet og et hastverk for å rekke kveldsbesøket hos Sigurd og Lill-Gunn. Redningen ble at onkel Jakob hentet oss med traktoren sin!

Map    

Gryta

Date:
11.08.2002
Characteristic:
Hillwalk

Tur til Gryta via Marakrona, en brattere rute fra vest som havner sør for toppen før den svinger nordover.

Map    

Kjørte til topps

Date:
07.08.2002
Characteristic:
Car drive

Det gikk vei til denne toppen! Satt her og spiste lunsj mens vi nøt utsikten utover Trondheimsfjorden.

Map    

Familietur til Mistberget

Date:
03.08.2002
Characteristic:
Hike

Fulgte stien fra sør opp til brannvakttårnet (som i grunn ikke er høyeste punkt, men pytt...). Hele familien var med.

Map    

Første tur til Galdhøpiggen

Date:
28.07.2002
Characteristic:
Hillwalk

Tur med taulag fra Juvasshytta. Verken jeg, Halvor eller pappa hadde vært på Galdhøpiggen før, så vi dreit oss ut i et forsøk på å være "tøffe" og kalte toppen for "Gallen", føreren vår svarte dermed "mener dere Piggen?". Øøhhh... rødme..! Det var gromt vær på toppen både før og etter toppbestigning, men tåke akkurat da jeg er på toppen! Hytta på toppen serverte god toddy, men hadde ikke toalett ;) Dette ble uansett en verdig avslutning på fjellraidet, sommeren 2002!

Map