Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (28)
- Bike trip - off-road (8)
- Bike trip - road (1)
-
Climbing (579)
- Alpine climbing (434)
- Bouldering (4)
- Ice climbing (104)
- Mixed climbing (8)
- Sport climbing (24)
- Via ferrata (1)
- Drive (15)
-
Other trip (30)
- Expedition (2)
- Fishing (2)
- Kayaking (13)
-
Other winter trip (18)
- Alpine skiing (4)
- Skating (1)
- Snowshoe trip (13)
-
Ski trip (762)
- Backcountry skiing (142)
- Cross-country skiing (45)
- Randonnée/Telemark (509)
-
Trip by foot (906)
- Alpine trip (99)
- Glacier travel (1)
- Hike (350)
- Hillwalk (267)
- Jogging (180)
- Walk (6)
Archive - Geography
Smørstabbtindtraversen light
- Date:
- 19.07.2021
- Characteristic:
- Alpine climbing
- Duration:
- 10:05h
- Distance:
- 14.5km
Flott tur med Terje og Jan Magne over første del av Smørstabbtindtraversen fra Kalven til Bjørnskardet. Kan være lurt med 60 meters tau fremfor 50 meters tau med to deltakere her.
Uppnåse
- Date:
- 16.07.2021
- Characteristic:
- Bike trip - off-road
- Duration:
- 1:05h
- Distance:
- 10.6km
Sykkeltur til Uppnåse (masta) fra Bråtååsen. Steinete gammel kjerrevei, men ikke verre at jeg greide å sykle nesten hele veien opp. Nokså fin flyt ned igjen, men kunne vært enda bedre med litt mindre stein.
Mårådalen
- Date:
- 13.07.2021
- Characteristic:
- Hike
Tre dagers telttur med Ida og hundene fra Vassvenda til østenden av Hellstuguvatnet. To overnattinger. Første natt med Synnøve og Per-Egil i Mårådalen og den andre ved 1265-vannet vest for Åfåttjønne. Koselige dager, og i sistnevnte leir fikk vi masse fin fisk!
Lendhytta
- Date:
- 13.07.2021
- Characteristic:
- Bike trip - off-road
- Duration:
- 2:16h
- Distance:
- 12.8km
Sykkeltur opp til Lendhytta og ned igjen via Høglunden. Steinete kjerrevei opp. Litt for mye kratt og stein ved Lendhytta og mye trilling ned igjen. Masse fluer! Et bad i tjernet øst for hytta. Fin flyt på stien de siste 200 høydemetrene ned.
Rauberget
- Date:
- 12.07.2021
- Characteristic:
- Alpine climbing
Befaringstur og klatring i Raudberget sammen med Ida. Vi klatret en rute fra juvet og opp veggen sør for demningen. Rundt grad 4 kanskje og tre-fire korte taulengder i tillegg til en del klyving. Noen løse, forvitrete flak av peridotitt, men ellers mye faste flak og fine sprekkformasjoner. Rødt og friksjonsfylt fjell med lite mose og lav. Mye potensiale i området her for tradklatrere.
Store Skagastølstinden
- Date:
- 11.07.2021
- Characteristic:
- Alpine climbing
- Duration:
- 11:38h
- Distance:
- 18.2km
Føringstur til Storen for Heidi og kjæresten. Litt begrenset med sikt, men stort sett tørt fjell.
Sentraltinden
- Date:
- 09.07.2021
- Characteristic:
- Alpine climbing
- Duration:
- 13:01h
- Distance:
- 24.5km
Føringstur til Sentraltinden med fotograf Vidar Moløkken. Litt gråere enn meldt på yr.no, men det lettet litt på vei ned igjen.
Kjerringtjønn
- Date:
- 07.07.2021
- Characteristic:
- Hike
Telttur til Kjerringtjønn ovenfor Grotli med Ida og Synnøve. En del mygg, men fin temperatur, mye godsaker og et friskt morgenbad.
Veobreahesten
- Date:
- 04.07.2021
- Characteristic:
- Alpine climbing
- Duration:
- 8:48h
- Distance:
- 21.1km
Føringstur til Veobreahesten med Thomas og Jørgen. Fine og tørre forhold inn til brekanten og greit opp bakken til sadelen vest for toppen. Satt en isskrue som styringsforankring. Tørt og fint fjell opp til toppen også. På returen ble vi innhentet av et kraftig regnvær og tildels torden. Perfekt timing i og med at vi begynte så tidlig som kl. 05.00.
Styggedals- og Maradalstraversen
- Date:
- 29.06.2021
- Characteristic:
- Alpine climbing
- Distance:
- 21.9km
Tur over Styggedals- og Maradalsryggen med Nortind kull 17 på vårt avsluttende alpekurs. Ferden ble gjennomført med bivuakk på Sentraltinden. Jeg klatret sammen med Vegard begge dagene, og Endre var med oss som vegleder den andre dagen. Vi startet turen i Helgedalen kl. 05.00 og gikk i rolig tempo opp til Gjertvassbreen. Opp til Gjertvasstinden klatret vi via Nordpilaren som jeg har klatret på våren en gang tidligere. Først opp ei renne som starter på nordøstsida av pilaren og som runder inn i nordvestsiden før klatringen begynner midt på pilaren. Klatringen opplevdes som skarpere nå på sommeren enn på våren da det var mye snø å gå på. Vi hadde med et 50-meterstau som var perfekt for oss to. Vi klatret vel omtrent fem eller seks taulengder opp til den neste store snøhylla. >>>