Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Krukfossen

Date:
15.08.2009
Characteristic:
Hike

Map    

Raudtindkammen

Date:
15.08.2009
Characteristic:
Hike

Gikk fra Melan ved fylkesveien og fulgte ei tørr Raudtindelv opp til under Blåberga hvor jeg gikk opp på toppen. Fulgte ryggen nedover Raudtindkammen og ned til Melan igjen.

Map    

Kjerringklumpen

Date:
25.06.2009
Characteristic:
Hillwalk
Map    

Vålåsen

Date:
26.02.2009
Characteristic:
Ski trip
Duration:
3:00h
Distance:
12.0km

Skitur til Vålåsen og Varglia i plenty nysnø.

Map    

Skurvhatten

Date:
25.10.2008
Characteristic:
Hike
Map    

Kjerringklumpen

Date:
06.09.2008
Characteristic:
Hillwalk
Map    

Robåten sank på tur til Skruddudalsheia

Date:
31.07.2008
Characteristic:
Hike
Distance:
3.9km

Fant en robåt som tok meg trygt over Innerlangen. Opp til Skruddudalsheia og ned til Langen igjen. På returen over vannet tok robåten inn vann. Tok ett siste bilde av statusen da jeg var 10m fra land. Måtte hoppe og svømme iland, godt å ha ett kamera som tålte en dupp (Nikon D80).

Map    

Stor-Bjønnåa

Date:
26.07.2008
Map    

Utforsking av Fines Gruver

Date:
14.07.2008
Characteristic:
Other trip

Tok med meg min minste bror og søskenbarnet og kjørte til det som vi kjenner som "Verragruva" ved Verrabotn. Mens lillebror meldte pass og ble igjen utenfor stakk vi to inn. Jeg hadde vært her ett par ganger før så jeg kjente gruvesystemet og viste akkurat hvor jeg kunne skremme opp søskenbarnet litt ekstra! Gruva har flere innganger som er forsøkt murt igjen for flere tiår siden men disse har delvis blitt ødelagt slik at det er bare å krype inn. Med en billig lommelykt kjøpt på biltema som fungerte hvis jeg klemte den sammen konstant gikk vi inn i mørket. Inn den ene inngangen har gruva falt sammen etter ca 80m. De fleste snur her, men det er mulig å krype igjennom om man ser nøye etter. Det er innenfor det skjuler seg endel materialer fra gruvedrifta for 120år siden.

Map    

Vardheia

Date:
04.06.2008
Characteristic:
Hike

Parkerte ved bom og gikk den siste knappe kilometeren til toppen. Fin utsikt over Rissa, Stadsbygd og ytre del av Trondheimsfjorden.

Map