Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Hisåsen

Datum:
15.02.2022
Tourlänge:
1:18h
Entfernung:
6,7km

Jobbreise til Flekkefjord. Benyttet meg av muligheten til å besøke noen korte kommunetopper på vei nedover. Første stopp på veien ble Hisåsen, som krevde en overraskende lang omvei fra E18 for å komme til P-lomma. Satt på OL på øret mens jeg gikk innover. Det var curling, hvor Norge fikk overraskende hjelp fra Italia som slo USA, men selv ikke gjorde jobben og tapte mot Kina. Fortsatt var det et teoretisk håp om avansement, men som vi nå vet endte det utenfor topp 4. Skogsbilvei første 2,5 km, før jeg tok av på stien og gikk opp til toppen. Regnbyger mot nord som nådde meg igjen før returen. Ble altså noe vått på tilbakeveien. Tendenser til utsikt, som sikkert ville vært bedre i godvær.

Karte    

Rando til Varingskollen

Datum:
13.02.2022
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
1:10h
Entfernung:
4,5km

Truls fikk meg med til Varingskollen for å teste randoløypa. Skulle nesten hatt skarejern i de hardeste ispartiene på vei opp. Etter en vindfull og regntung affære på toppen suste vi ned løypa og så oss aldri tilbake. Artig var det, men kunne vært bedre snøforhold. Uansett takk for turen!

Karte    

Nordlystur til Krukekollen

Datum:
10.02.2022
Tourcharakter:
Spaziergang
Tourlänge:
1:30h
Entfernung:
4,8km

Parkerte på toppen av Harakollen og gikk i fullmånelyset mot Lauvtjern før videre mot Krukekollen. Da vi kom til Lauvtjern så vi et svakt grønnskjær på horisonten i nord, og kjente med en gang igjen dette som nordlys. Satset på bedre forhold på toppen før vi fortsatte videre. Smalt noe voldsomt i isen mens vi krysset denne - Var tydelig at det frøs på i det iskalde været. Mye spennende lyder, og noe skummelt selv om vi visste godt at isen var tykk nok. Fra toppen av Krukekollen var det fin utsikt mot alt nordlyset i nord. Sjeldne saker på disse trakter!

Karte    

Årets siste tur

Datum:
31.12.2021
Tourlänge:
2:16h
Entfernung:
9,6km
Karte    

Båltur

Datum:
27.12.2021
Tourlänge:
1:33h
Entfernung:
2,2km
Karte    

Fjellheisen og Fjellstua

Datum:
27.11.2021
Tourlänge:
1:33h
Entfernung:
6,2km
Karte    

Keiservarden

Datum:
07.11.2021
Tourlänge:
1:06h
Entfernung:
4,8km
Karte    

Langtjernkollen

Datum:
30.10.2021
Tourlänge:
3:51h
Entfernung:
15,7km
Karte    

Torsæterkampen

Datum:
17.10.2021
Tourlänge:
1:38h
Entfernung:
5,7km
Karte    

Kinnkjølen

Datum:
16.10.2021
Tourlänge:
0:28h
Entfernung:
1,8km
Karte