Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (5)
- Expedition (2)
- Fischen (3)
-
Fahrradtour (29)
- Fahrradtour Gelände (4)
- Fahrradtour Straße (5)
- Fahrradtour gemischt (20)
-
Fußtour (216)
- Bergtour (49)
- Hochtour (2)
- Jogging (27)
- Spaziergang (31)
- Wanderung (107)
-
Klettern (6)
- Alpinklettern (4)
- Klettersteig (1)
- Sportklettern (1)
-
Skitour (55)
- Langlauf (14)
- Randonnée/Telemark (24)
- Tourenskilauf (17)
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Krakhellenipa
- Datum:
- 16.12.2025
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 2:36h
- Entfernung:
- 8,2km
Vestlandsvisitt under tragiske omstendigheter - begravelse for noen som tråkket sine barnesko i Solund kommune. En søkt gest fra meg ble da å bestige Krakhellenipa. Logistikken løste seg fint med ferga, og hodelykta jeg pakket med i siste liten viste seg å bli avgjørende.
Startet i nattemørket som holdt tak frem til jeg nådde toppen. Det resulterte i flere feilnavigeringer og fortumlet vandring mens jeg prøvde å finne riktig rute. Vrient når man kun ser 10 meter rett foran seg. Sleipt og vått var det og, så det ble en tung tur. Det hele kulminerte i at regnet og tåka kom på toppen.
På tur ned kom heldigvis litt lys og noe utsikt, men jeg ramlet lang som jeg var flere ganger på det sleipe underlaget. I tillegg gikk jeg bokstavelig talt i ring da jeg prøvde å finne riktig retning >>>
