Vasstinden (23.09.2018)


Tourlänge 2h 52min
Entfernung 6,5km
Höhenmeter 874m
GPS
Besteigungen Vasstinden (900m) 23.09.2018

Pappa på besøk i Tromsø, og da passer det fint med en tur i fjellet. Jeg hadde fått låne bilen til bestemor i ei ukes tid, så det var bare å kjøre akkurat dit vi ville. Da været var ganske dårlig, falt valget på en topp med merket sti. Vasstinden på Kvaløya så ut til å være et godt alternativ.

Utiskt ned mot Nordfjorden fra aksla
Utiskt ned mot Nordfjorden fra aksla

Da vi kom ut til Lauklines og fikk parkert, var vi begge veldig tørste. Vi gikk derfor i en bekk for å fylle flaskene. Etterpå satt vi i gang med bakkene oppover Aksla. Vi var begge litt reduserte etter å ha vært på byen kvelden før, men det gikk bare vi fikk tatt oss god tid.

Mot Sommarøya lengst ute
Mot Sommarøya lengst ute

Etter stiskillet ved 450 moh, valgte vi stien til høyre. Her ble formen bedre for begge to, og det gikk greiere her som det var litt slakere terreng. Fortsatte opp til ca. 700 moh der vi spiste litt niste. Vi gikk videre inn i tåka, og nådde toppen etter kort tid. Her var det relativt kjølig i bare shorts, og buksa gikk på etter litt fotografering og pause på toppen. Videre ned samme vei som opp, ikke noe nevneverdig herfra.

Pappa nyter tåkeutsikt
Pappa nyter tåkeutsikt
Startzeitpunkt 23.09.2018 11:57
(UTC+01:00)
Endzeitpunkt 23.09.2018 14:50
(UTC+01:00)
Gesamtzeit 2h 52min
Zeit in Bewegung 2h 40min
Pausenzeit 0h 12min
Gesamtschnitt 2,3km/h
Bewegungsschnitt 2,4km/h
Entfernung 6,5km
Höhenmeter 874m

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.