Kongsvollen & Blåtind (05.03.2024)

Geschrieben von Eikås (Janne Eikås) GSM

Tourlänge 3h 13min
Entfernung 9,2km
Höhenmeter 868m
GPS
Besteigungen Blåtind (697m) 05.03.2024 12:20
Kongsvollen (683m) 05.03.2024 12:20
Kongsvollen sørvest (625m) 05.03.2024 12:20

Nydelig ver og nydelige topper med hav og tindeutsikt! Kontrastane er fine med vår i liane og snø på toppane. Gløymde broddane og fekk litt utfordring med ganske isete skare øverst i stien opp til skaret imellom Kongsvollen og Blåtind. Litt knoting og ommgåing på barmark der. Såg at det kanskje kunne by på litt problem med å komme seg opp på Blåtind. Valgte å gå på Kongsvollen først. Den var nesten fri for snø i solhellinga. Nede i skaret igjen, bestemte eg meg for å prøve å komme meg opp på Blåtind. Brukte ein skarp stein for å hogge nokre spor der det var som hardast å komme seg opp. Det funka som berre det! :) Nydelig å sitte ved varden og skue Sunnmørsalper og kjenne sola varme.

Skaret mellom Blåtind og Kongsvollen
Skaret mellom Blåtind og Kongsvollen
Mot Blåtind
Mot Blåtind
Ifrå Kongsvollen
Ifrå Kongsvollen
Ifrå Kongsvollen
Ifrå Kongsvollen
Varden på Blåtind
Varden på Blåtind
Mot Kongsvollen
Mot Kongsvollen
!!!
!!!

Benutzerkommentare

  • -
    avatar

    flott tur!

    Geschrieben von kobbenes 17.03.2024 18:26

    gjekk denne turen første gong som 4åring - då kom eg i lokalavisa :-) Klassikaren er blåtind, kongsvoll, så ryggen frå kongsvoll vidare. upåklagelig utsikt!

    • -
      avatar

      Sv: flott tur!

      Geschrieben von Eikås 18.03.2024 16:02

      Hærleg! Det må eg seie er ein god start i livet med goe foreldre :) Eg kjenner meg veldig heldig no! Som får lov av foreldra til det første barnebarnet mitt, å bidra med naturtimer! :) Ellers så er det stadig dragning opp igjen til Sunnmørsfjella. Det er noko eige ved desse fjella, tindane og havet. Det gjelder berre å fryde seg over vårtida framover no :) Ps. Skulle så gjerne tenkt meg å hatt ei signert bok!

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.