Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Peakbookfreunde

Gesammelte Listen

Montebello

Datum:
18.08.2024
Entfernung:
8,4km

Ei uke her, søndag var fridag og ville utforske området litt. Men måtte snu etterhvert da stien jeg skulle ta bare fantes på kartet. Og regnvær på vei. Men godt å komme ut.

Karte    

Østre Finneveg

Datum:
11.08.2024
Entfernung:
9,8km

Vi startet fra idylliske Kynndammen. Tok en titt på DNT hytta, to store rom og rent og pent inne. Og beliggenheten er jo nydelig. Etappen startet på grusveg, så kjerrevei med stigning. Etterhvert over to hogstfelt der stien ble temmelig utydelig. Tok rasten der vi hadde vid utsikt. Så litt mer hogstfelt før skogsbilveg ned til Buråsdammen. Derfra og ned til Karlstadbommen var det fine furustier. Ingen folk å se.

Karte    

Tenpelseter

Datum:
06.08.2024
Entfernung:
4,9km

Karte    

Madonnastien

Datum:
06.08.2024
Entfernung:
5,9km

Karte    

Løvknuten

Datum:
03.08.2024
Entfernung:
4,4km

Lene og Jens ville bli med på tur, og valget falt på Løvknuten. Fulgte blåmerket sti fra Silksjøen/Jordkoia. Våt og til dels dårlig sti. Sjansen for å møte folk her var minimal, men utrolig nok møtte vi en gjeng. Hytta var lita, men rent og ordentlig der. Tett med skog. Artig å finne navnet mitt i hytteboka; faktisk 20 år siden. Da var det en kjentmannstopp her. Vi skulle egentlig tatt med oss Hakaskallen, men ingen var motivert for det i dag. Varmt.

Karte    

Savalsætra

Datum:
06.07.2024
Karte    

Savalsetra

Datum:
06.07.2024
Entfernung:
8,6km

Karte    

Brumundkampen

Datum:
01.07.2024
Entfernung:
6,9km

Karte    

Gåsbu

Datum:
24.06.2024
Entfernung:
11,8km

Inviterte med Lene til stolpejakt på Gåsbu. Men etter 5 stolper fant vi ut at vi skulle gå til DNT hytta Lageråkvisla istedet da den bare var 3,5 km unna. Tok en liten hvil og fulgte så blåmerket sti. Åpent og fint ved hytta, selskap av sauer. Fulgte veien ned igjen. Veldig varmt i dag.

Karte    

Åsnesmangen

Datum:
23.06.2024
Entfernung:
7,4km

En varm kveld ved Åsnesmangen. Litt labert tempo etter en trivelig lunsj med god mat (kokken Hanne leverte).

Karte