Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Peakbookfreunde

Gesammelte Listen

Sykkeltur

Datum:
16.07.2025
Tourcharakter:
Fahrradtour
Entfernung:
11,9km

Morgentur og lunkent vann i Baksjøen

Karte    

Retur

Datum:
12.07.2025
Tourcharakter:
Fahrradtour
Entfernung:
11,7km

Hematt fra Grethe i stekende sol.

Karte    

Spulsåsen

Datum:
12.07.2025
Entfernung:
9,9km

Syklet stolpekartet på Spulsåsen. Syklet så til Grethe for både mat, kaffe og hyggelig prat.

Karte    

Tøråsen

Datum:
08.07.2025
Entfernung:
1,9km

Lett og varm runde i Tøråsen

Karte    

Sykkel

Datum:
04.07.2025
Entfernung:
11,1km
Karte    

Medskogen

Datum:
01.07.2025
Entfernung:
4,4km

Finnskogleden, del av etappe 9. Østbakken - Medskogen En liten ettermiddagstur i klamt og varmt vær. Startet fra Østbakken der vi har nydelig utsikt over Vermundsjøen. Kjerreveg i 1,5 km fram til grensa. Fulgte vegen en bit før vi tok av gjennom skogen ned mot Medskogsåa. Forholdsvis tett og mørkt. Og her skremte vi opp et dyr; bare hørte, ikke så. (men sikkert bjørn.. eller.. elg). Krysset elva på bru ved rasteplassen. Så slak stigning på gjengrodd kjerreveg opp til bebyggelsen.

Karte    

Sykkeltur

Datum:
30.06.2025
Tourcharakter:
Fahrradtour
Entfernung:
11,7km
Karte    

Ramsåsen

Datum:
22.06.2025
Entfernung:
8,3km

En liten søndagstur for å ta de siste stolpene.

Karte    

Finnskogleden, del av etappe 8

Datum:
12.06.2025
Entfernung:
8,3km

Etappe 8, fra Böhönen til Røjden 8,3 km Nå må vi begynne å dele opp etappene; jeg har nemlig fått vondt kne. Veldig frustrerende, men tar ikke sjansen på overbelastning. Valgte startpunkt Böhönen da det gikk an å kjøre inn hit. Ihvertall nesten, kom til bom, men gudskjelov bare 800 m å gå inn til leden. Sjåføren vår ble med inn til leden. Den startet ved et fint, gammelt sted med velholdt tømmerhus. Sjåføren vår snudde her og skulle plukke oss opp i Røjden. Vi startet med 2 km grusveg før vi dreide til skogs og over et myrparti. Fortsatte på sti gjennom skog, naturlig nok, mer skog, og gjennom hogstflater med litt utsikt. Mer skog, mer hogst, mye hogst, og så vid utsikt. Og utsikt utover Nollatjernet. Fortsatte ned lia med utydelig merking til Nollatjernet. Her rastet >>>

Karte    

Hollarberget

Datum:
03.06.2025
Entfernung:
15,0km

En varm stolpedag i Hollarberget. Brukte godt over 3 timer på kartet, og snarveg er ikke alltid snarveg. Utrolig godt med kaffepause da alle stolpene var i boks. Kvikklunsjen hjalp på motivasjonen; måtte jo traske hjem også. Så det ble 5 timer alene på tur.

Karte