Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Peakbookfreunde

Gesammelte Listen

Mistberget

Datum:
22.06.2022
Entfernung:
8,0km

Karte    

Sæterberget

Datum:
19.06.2022
Entfernung:
2,5km

Karte    

Blåenga

Datum:
19.06.2022
Entfernung:
4,2km

Karte    

Treningstur

Datum:
14.06.2022
Entfernung:
5,4km
Karte    

Kjølberget

Datum:
12.06.2022

Vandring under vindmøller for å ta to svarte stolper Totalt forandret her siden forrige besøk. Her var det bare skog, nå gedigne vindmøller og skogsbilveger. Var først på Kjølberget, Vålers høyeste punkt. Gikk litt på sti; finnskogleden, men mest på de nye skogsbilveiene. Så vegen videre til Vålers nest høyeste punkt, Bakklinten 654moh. Her finner man grensemerke 108. Her møtes kommunene Trysil, Våler og Torsby. Grensegata gjør her en knekk østover, slik at Norge utgjør rundt 250 grader rundt grenserøysa, mens Sverige danner 110 grader. Regnet kom litt før vi nådde bilen. Godt med kaffe og kringle i bilen mens vi hørte på haglebyger og tordenvær. Så neste stolpe måtte vi utsette.

Karte    

Ilseng

Datum:
06.06.2022
Entfernung:
7,8km

Stolpejakt på Ilsengstiene. En veldig grei runde, alle stolpene lå helt ved stien, er nok det enkleste kartet vi har gått. Rastet på Farmenkoia, fint tilrettelagt der. Så da ble det en DNT-hytte også.

Karte    

Kjerkehøgda, Tøraasen

Datum:
28.05.2022
Entfernung:
9,1km

Ut på tur, og som alltid fikk jeg æren av å finne en trimrute, denne gang skulle den være ca 1 mil. Valget falt på Våler da de hadde sluppet stolpekartet i dag. De har spredd de 47 stolpene utover i hele kommunen, på historiske steder. Foreslo først Eidsfjellet, noe som ble nedstemt da ingen var stemt for å vase i myr. Ble i stedet den svarte stolpen på Kjerkehøgda. Veldig fint når stolpejakt kan kombineres med lærdom og kunnskap om lokalområdet. I tillegg passerte vi flere setervoller med fin utsikt over bygda. Fin tur, nok et område jeg ikke har gått i før.

Karte    

Faldaasen

Datum:
21.05.2022
Entfernung:
11,8km

Vi tilbød oss å være med å gå opp løypa før Faldaasen marsjen, da de manglet litt mannskap. Spådd en del regn, men vi fikk ikke en dråpe på oss; akkurat passe turtemperatur. Det var ikke så mye nedfall, så ryddinga gikk greitt. En koselig dag.

Karte    

Glorviksåsen

Datum:
15.05.2022
Entfernung:
11,3km
Karte    

Svullrya

Datum:
14.05.2022
Entfernung:
5,5km
Karte