Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Øitangen - Før fuglene kommer - søppelplukking + fugletur1

Datum:
07.04.2018

Tur til Jomfruland for å plukke søppel og se på fugl på lørdag. Lørdag arrangerte Telemark Ornitologisk forening søppelplukking på nordenden av Jomfruland. Vi var ca 15 personer som ble med taxibåt fra Valle til Øitangen der vi startet fra Fuglestasjonen som ligger på tunet til Turistforeningshytta Øitangen. Det var dugnad der ute for Turistforeningen også så en del lyd, så vi gikk til fugletårnet. Vi så først på fugl og deretter delte vi oss i to grupper for å plukke søppel, en gruppe på utsiden og en på innsiden av øya og der vi til slutt endet opp på Kråka, helt nord. Det er en dam helt ytterst på Kråka, Kråkedammen, og der var det uendelig mengder med små plastbiter, tusenvis. Vi fikk plukket en del, men det er fortsatt mye igjen. Har vel aldri sett så mange >>>

Nesten Mensvann

Datum:
07.02.2018
Karte    

Skitur på skauen

Datum:
05.02.2018

Skitur til Årum

Datum:
03.02.2018

Skitur fra Viddaseter til Årum med Torstein og Linda. Vi gikk den korteste inn og den midtre tilbake. Litt kaldt, men eventyrskog i solskinn. Chico holdt farten helt til halveis tilbake, da var det godt å få sitte i sekken til Torstein. Ingen protester.

Karte    

Huldreløypa

Datum:
10.01.2018
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
8,7km

Vi kjørte opp til Svanstulparkeringen og gikk inn først til Fugleleiken, deretter fulgte vi rundt og tilbake til bilen. Det virket som vi gikk feil veg for vi møtte en hel del folk. Øyvind og Anjing og meg. Så et svartspett kom flyvende over et hogstfelt før vi kom til Svanstulsetrene. Det var opphold i starten, men etterhvert kom snøflaka og siste delen var det litt trått pga en lite snølag. En fin skitur og greit å gå her som det ikke er de store bakkene, for en som ikke har så god form. GPS sporet viser bare deler av turen. Vet ikke hvorfor det stoppet før jeg var nede ved bilene igjen. Glemte å starte ved parkeringen, husket det ved Fugleleiken.

Karte    

Skitur på Viddaseter

Datum:
06.01.2018
Karte    

Kistekollen utsiktspunktet

Datum:
25.12.2017
Karte    

Vealøskapellet

Datum:
19.11.2017
Karte    

Selsli

Datum:
12.11.2017
Entfernung:
5,1km

Denne turen har jeg sett meg ut lenge, og da jeg skulle hente noe hundeutstyr i samme området, så fant jeg ut at nå var det tid for tur til Selsli. Jeg kjørte mot Meheia fra Kongsberg på E134, ved Helgebekkbru tok jeg av til høyre, tror det sto Barmen på skiltet, setra jeg skulle til. Jeg har ikke vært i dette området før og ble litt usikker da det sto militært område ikke lenge etter avkjøringen. Fant ut at jeg befant meg i et skytefelt. Da jeg var over halvveis kom jeg til ei svær oppslagstavle med blinkene lys. Hva er nå dette, tenkte jeg, og turte ikke kjøre videre før jeg hadde sjekket ut. Jo det var en oversikt over alle skytebaner/felt i området og hvilke som var i bruk. Jeg så at jeg ikke kom i berøring av noen som var aktive og fortsatte inn til Barmen. Liker ikke >>>

Karte