Lønnedalsfjellet (02.06.2019)
Startpunkt | Hjemme (98m) |
---|---|
Endpunkt | Hjemme (98m) |
Tourcharakter | Fußtour |
Entfernung | 9,0km |
Höhenmeter | 312m |
GPS |
![]() ![]() |
Besteigungen | Lønnedalskollen (419m) | 02.06.2019 13:43 |
---|---|---|
Besuche anderer PBE | Lønnedalskollen utsikt (412m) | 02.06.2019 13:47 |
Kommentarer
Sti forbi Bjoretjønn
Skrevet av vegardfj 02.06.2019 17:57Dette må være stien du nevnte på tidligere. Regner med det er en kobling ca halvveis der, som går videre ned til grustaket?
Sv: Sti forbi Bjoretjønn
Skrevet av siroho 02.06.2019 18:13Stemmer det. Etter å ha passert Bjortjennbekken så gikk vi til venstre på hjemtur, men det går sti rett fram til grustaket. Hvis du zoomer godt så kommer stien fram. Går litt snirklet.
Fra vegen til Vierød går det inn en traktorveg der vi gikk i dag. De som bruker stien fra Gonsholt de går inn på stien lengre ned i lia, for å slippe å gå grusvegen. Så hvis du går inn traktorvegen, der vi gikk i dag, så ser ikke stien så godt brukt ut, men etter ca 30 m, så dukker den opp.
Det er mange stier i området, så det er fort å rote litt her. De som bruker denne som trimløype velger også å gå opp åsen og ned igjen rett før bekken. Vi valgte i dag å gå rundt. Den stien rundt er ikke så mye brukt med fullt brukbar.
Sv: Sv: Sti forbi Bjoretjønn
Skrevet av vegardfj 02.06.2019 20:28Takk for info. Kjekt å få noen lokalkjente til å forklare om steder jeg ikke er så godt kjent. Blir sikkert flere turer i området der etterhvert.