Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (6)
- Expedition (2)
-
Andere Wintertour (1)
- Schneeschuhtour (1)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (1)
-
Fußtour (1715)
- Bergtour (21)
- Spaziergang (251)
- Wanderung (221)
- Skitour (986)
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Balbergkampen
- Datum:
- 11.06.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 2,9km
Blomstertur, Krokbua
- Datum:
- 10.06.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 6,7km
Gikk først en liten tur i Søre Ål etter å ha vært på Roverudmyra. Etterpå dro jeg for å plukke blomster ved Kanalen. Glemte å stoppe Peakbook appen da jeg dro hjem.
Balbergkampen
- Datum:
- 08.06.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 2,9km
Ti på topp, Bergstoppen og Byrunden
- Datum:
- 07.06.2024
- Tourcharakter:
- Spaziergang
- Entfernung:
- 2,6km
Etter å ha kjørt Pål på Høgskolen, dro jeg til Gjøvik. Gikk en liten runde og registrerte turmålet
Byrunden på Skiblanderbrygga samt en stolpe. Var på sykehuset til kontroll og på deilig frmidddagsmat hos Anne Grete. Etterpå gikk Anne Grete og jeg på Bergstoppen som også er turmål på Ti på topp. Registrerte to nye stolper. Hadde så en hyggelig ettermiddag/kveld sammen med Pål og Leila som nå har reist hjem til Lier
Krokbua + litt stolpejakt
- Datum:
- 05.06.2024
- Entfernung:
- 3,4km
Per Ole kom på formiddagen og slo graset ved bærbuskene. Takk! Det regna tett, klarna opp på ettermiddagen og da tok jeg en liten tur fra Kanalen. Registrerte 3 stolper. Etterpå kom det ny regnskur.
Ti på topp, Nevelfjell
- Datum:
- 04.06.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 7,4km
Tur/retur Nevelfjell, overskyet oppholdsvær, en del vind. Nå har jeg vært på alle turmålene i Ti på topp, Lillehammer.
Nysetra - Astridbekken om Hærfjellet
- Datum:
- 03.06.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 6,1km
Hadde tenkt meg til Nordseter, men Per Ole ringte og foreslo tur på Nysetra. Jeg hadde så vidt startet, ombestemte meg og kjørte til Nygaard. Satt på med Per Ole til Nysetra, vi gikk til Ginahytta og tok lemmene fra vinduene. Etterpå gikk han til Prestkjerringa, mens jeg gikk til Hærfjellet om Huletoppen. Ringte Per Ole fra Hærfjellet for å høre hvor han var. Bestemte meg da for å gå til Astridbekken. På Nygaard fikk jeg kaffe og deilig bløtkake. Kjørte innom Anna på Fåberg , der ble det mer kaffe og is.
Byrunde, Litteraturfestival
- Datum:
- 31.05.2024
- Entfernung:
- 2,2km
Parkerte ved Bjerkebæk og gikk til kirka der jeg hørte på Nærbilde med Adania Shibli og Elisabeth Strout. Satte på GPS’n og gikk tilbake til Bjerkebæk. Hørte på Tore Rem med Unset-forelesningen.
En interessant dag.
Ti på topp, Natrudsletta - Sollihøgda
- Datum:
- 30.05.2024
- Entfernung:
- 6,3km
Parkerte ved Sollivegen og gikk til Natrudsletta der jeg registrerte turen på Ti på topp. I stedet for den anbefalte rundturen gikk jeg opp på Sollihøgda, retur samme veg. Overskyet oppholdsvær, glimt av sol.
Ti på topp, Nordseter - Grøtåshaugen
- Datum:
- 28.05.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,8km

