Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Formiddagstur til Krokbua

Datum:
12.08.2020

Arbeidslunsj sammen med Marianne.

Karte    

Nevelfjell

Datum:
11.08.2020
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
7,0km

Tur etter jobb til Nevelfjell fra parkeringsplassen mellom Ilsetra og Pellestova i nydelig vær.

Karte    

Nevelfjell

Datum:
10.08.2020
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
7,5km

Været ble bare finere og finere, så jeg tok en tur til. Gikk fram og tilbake til Nevelfjell fra Nevelåsen. Møtte mange både på vei opp og ned.

Karte    

Balbergkampen

Datum:
10.08.2020
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,0km

Per Ole hadde bil på service i dag, og mens han ventet på bilen, ble det tid for en tur på Balbergkampen. Registrerte den nye gapahuken på DNTSjekk ut. Plukket opp Per Ole nede i Kringsjåvegen etter at jeg kom ned. Har justert turlengden da GPSn tok en ekstratur igjen.

Karte    

Rundtur fra Kriksvika

Datum:
09.08.2020
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
12,5km

Nydelig vær i dag, sol fra nesten skyfri himmel og nesten vindstille. Rasta på Hitfjellet.

Karte    

Topptrimmen/Ti på topp Vågskard

Datum:
08.08.2020
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
6,4km

Tur til Vågskardfjellet sammen med Anne Grete og Laurits. Gikk om den Midtre toppen før vi gikk på hovedtoppen der vi skrev oss inn i turboka, stemplet Topptrimkortet og jeg registrerte turen på Ti på topp. Mye vind på toppene i dag. Litt dramatikk da vi gikk ned, ei dame hadde ødelagt foten sin. Vi møtte Røde kors folk på vei opp med firehjuling for å hjelpe henne ned. Etter turen koselig rast ved brua til Grytsetra og hyggelig familieselskap på Grytsetra. En særdeles flott dag.

Karte    

Reinsfjellet

Datum:
07.08.2020
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,0km

Etter å ha hatt besøk midt på dagen, gikk jeg til Reinsfjellet i godt turvær. Etter turen registrerte jeg den nye gapahuken på Nevelåsen og gapahuken ved Nevelvatnet på DNTSjekk ut. Opprettet også de to gapahukene som Peakbookelementer.

Karte    

Hærfjellet

Datum:
06.08.2020
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
1,1km

Etter å ha sett etter molte uten resultat, kjørte jeg inn Nysetervegen og gikk opp på Hærfjellet. Kjørte innom Nygaard på veg hjem.

Karte    

Høgrabben

Datum:
05.08.2020
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
6,9km

Parkerte ved Skurvbrua og gikk innover Flømyrvegen. Tok av og gikk råk over Høgrabben til Gropråket. Gikk tilbake samme veg.

Karte    

Krokbua

Datum:
04.08.2020
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
1,4km

Tur sammen med Marianne i fint vær. Satte på appen på Krokbua. Etterpå hyggelig bursdag på Gjøvik.

Karte