Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (5)
- Expedition (2)
-
Andere Wintertour (1)
- Schneeschuhtour (1)
-
Fußtour (1607)
- Bergtour (21)
- Spaziergang (239)
- Wanderung (219)
- Skitour (972)
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Høgrabben ved Gropmarka
- Datum:
- 21.08.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 6,4km
Gråvær, men kom heldigvis hjem før det begynte å regne. Gikk Flømyrvegen innover og råket i skiløypa tilbake.
Ettermiddagstur til Nevelfjell
- Datum:
- 20.08.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 8,3km
Etter besøk av Marianne på formiddagen ble det en tur til Nevelfjell på ettermiddagen.
Reinsfjellet fra Kriksvika
- Datum:
- 19.08.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 3,8km
Formiddagstur til Reinsfjellet. Overskyet, men fortsatt varmt.
Snørvillen fra Rømåsen
- Datum:
- 18.08.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 10,5km
Gikk tur|retur Snørvillen i varmt, fint vær. Nesten skyfritt og litt svalende vind på toppene. Rastet ved et av bordene ved Gulrandtjernet på vei tilbake
Kriksfjellet fra Kriksvika
- Datum:
- 17.08.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,6km
Etter telefonsamtale med Per Ole gikk jeg til Kriksfjellet. Møtte Per Ole som var på vei ned. Avtalte at han rakk å gå på Reinsfjellet. Da jeg kom ned hadde han gått ned til gapahuken i Kriksvika. Hentet ham der.
Matfarhaugen
- Datum:
- 17.08.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,7km
Per Ole hadde bil på verksted og ville på tur i ventetida. Han foreslo start på Snultra. Vi kjørte og parkerte ved Hammersengsetra. Per Ole skulle gå til Matfarhaugen og syntes jeg skulle gjøre det samme. Begynte litt feil, vått langs Matfartjernet, men kom opp det det gode råket etterhvert. Det viste seg at toppen var på 10 topper i Ringsaker. Like før toppen nådde Per Ole meg igjen, han hadde gått mer feil enn jeg. Registrerte toppen på DNTSjekk ut/10 topper i Ringsaker. Gikk tilbake til bilen og avtalte med Per Ole. At jeg skulle parkere i Kriksvika. Varmt, skyfritt og vindstille.
Ettermiddagstur til Nevelfjell
- Datum:
- 16.08.2020
- Entfernung:
- 9,4km
Etter å ha gått en liten tur i byen sammen med Leila og vært på besøk hos Oddvar, kjørte jeg til fjells. Gikk over Slåseterfjellet til Nevelfjell. Gikk råket til Pellestova og opp på Hafjellet før jeg gikk ned igjen til bilen. Varmt, skyfritt og vindstille.
Reinsfjellet
- Datum:
- 14.08.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,2km
Opp og ned til Reinsfjellet fra Kriksvika. Varmt, skyfri himmel, vindstille.
Myssmørhelje
- Datum:
- 13.08.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 8,2km
Hadde et ærend på Nysetra. Var innom Nygaard og hentet Per Ole. Vi var en tur på Ginahytta før vi gikk innover Skjellbreidsfjellet. Jeg snudde på Myssmørhelje og gikk tilbake. Per Ole passerte meg like etter Gammelhans. Plukket opp ham omtrent der råket fra Hærfjellet kommer ned på Nysetervegen. Overskyet, litt sol og yr.
Kriksfjell fra Indre Reina
- Datum:
- 12.08.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 5,7km
Ettermiddagstur til Kriksfjellet fra Indre Reina i nydelig vær.