Peakbookfreunde

Ich habe mich noch nicht mit anderen Peakbookbenutzern befreundet.

Knudaakslå

Datum:
07.11.2024

Fra Kvitalandsfjellet gikk vi ut til dette flotte utsiktspunktet med fin varde og utsikt til Gilja. Vi fortsatte mot Steinknuden.

Karte    

Orreskogknuten

Datum:
07.11.2024

Rundtur på Kvitalandsfjellet i flott høstvær. Vi kom stiløst fra Steinnuden. Tungt terreng med mye ur. Fin, liten topp med trig-punkt. Fra toppen fulgte vi ryggen nordover mot Råsavatnet.

Karte    

Kvitalandsfjellet

Datum:
07.11.2024

Rundtur i fint høstvær. Etter at vi hadde vært på Gannaknuten, gikk vi østover til TjørndalsvTnet. Derfra kunne vi følge gulmerket sti nesten helt til topps. Flott utsikt.

Karte    

Steinknuden

Datum:
07.11.2024

Rundtur på Kvitalandsfjellet i fint høstvær. Fra utsiktspunktet på Knudaakslå gikk vi mot Steinknuden.i bakkene oppover mot toppen kom vi inn på merket sti. Ti imponerende flotte varder på toppen.

Karte    

Lille Vore

Datum:
15.10.2024

Fint utsiktspunkt på stien fra Risdal til Befjell.

Karte    

Befjell

Datum:
15.10.2024

Vi parkerte på Monane og gikk på veien til Risdal. Fra Risdal var det nødlet sti opp til Voren. Flere fine utsiktspunkter på toppen. Vi kunne se Befjell i nordvest. Fra Voren var det rødmerket sti helt til Befjell. Flott varde noen meter fra topp-punktet og trig-punkt. Utsikt til havet og fjell i Åseral, Bygland og Åmli. Dessuten til Himmelsyna og Jomåsknutene. Tilbake gikk vi på rødmerket sti mot Svolberheia hyttefelt og gikk på vei ned til Monane.

Karte    

Vore

Datum:
15.10.2024

Fint utsiktspunkt på stien fra Risdal til Befjell. Vi var bortom trig-punktet på 553, der utsikten var enda bedre.

Karte    

Tjødneskarknuten

Datum:
10.10.2024

Tur fra Hidreskog. Først på vei til Gaustad. Deretter på merket sti over Gaustadvia. Flott varde og flott utsikt. Kald kulig fra nord.

Karte    

Grønafjellet

Datum:
06.10.2024

Liten rundtur i Kringlelia. Fin utsikt fra denne lille toppen.

Karte    

Selvigstakken

Datum:
05.10.2024

Tur fra Seldalsheia først på Lysevegen og videre på sti fra Selvikstølen. Litt høstlig, men ganske fint i le fra toppen.

Karte