Peakbookfreunde

Ich habe mich noch nicht mit anderen Peakbookbenutzern befreundet.

Vore

Datum:
15.10.2024

Fint utsiktspunkt på stien fra Risdal til Befjell. Vi var bortom trig-punktet på 553, der utsikten var enda bedre.

Karte    

Befjell

Datum:
15.10.2024

Vi parkerte på Monane og gikk på veien til Risdal. Fra Risdal var det nødlet sti opp til Voren. Flere fine utsiktspunkter på toppen. Vi kunne se Befjell i nordvest. Fra Voren var det rødmerket sti helt til Befjell. Flott varde noen meter fra topp-punktet og trig-punkt. Utsikt til havet og fjell i Åseral, Bygland og Åmli. Dessuten til Himmelsyna og Jomåsknutene. Tilbake gikk vi på rødmerket sti mot Svolberheia hyttefelt og gikk på vei ned til Monane.

Karte    

Tjødneskarknuten

Datum:
10.10.2024

Tur fra Hidreskog. Først på vei til Gaustad. Deretter på merket sti over Gaustadvia. Flott varde og flott utsikt. Kald kulig fra nord.

Karte    

Grønafjellet

Datum:
06.10.2024

Liten rundtur i Kringlelia. Fin utsikt fra denne lille toppen.

Karte    

Selvigstakken

Datum:
05.10.2024

Tur fra Seldalsheia først på Lysevegen og videre på sti fra Selvikstølen. Litt høstlig, men ganske fint i le fra toppen.

Karte    

Osmundknuten

Datum:
03.10.2024

Tur fra Høgaleitet. Vi gikk på sti mellom hyttene og fortsatte stiløst opp til toppen. Fin utsiktstopp. Fra toppen gikk vi bratt ned skaret mot nord og fortsatte vestover mot Storeknuten.

Karte    

Storeknuten

Datum:
03.10.2024

Tur fra Høgaleitet. Først en tur til Osmundknuten. Vi gikk ned skaret mot nord og fortsatte vestover mot Storeknuten. Flott utsikt i alle retninger. Tilbake gikk vi østover ryggen på nordsiden av de små vannene og så ned forbi hyttene til Høgaleitet.

Karte    

Børkjenesnuten

Datum:
01.10.2024

Fantastisk flott og klart høstvær i Sunnhordland. Vi gikk fra Aksdal på skogsvei og etter hvert sti. Flott utsikt i alle retninger på toppen. I sør så vi Bynuten og i nord så vi Løvstakken. I vest så vi Siggjo og i øst Helgedalsnuten. Flott utsikt tilHardangerfjorden og Åkrafjorden.

Karte    

Hålandshovda

Datum:
01.10.2024

Tur fra parkeringsplassen på Skånevikveien. Flott høstvær. Merket sti, men mye myr. Flott topp med utsikt mot Åkrafjorden og Stordal.

Karte    

Lysekammen

Datum:
23.09.2024

Siste dag, foreløpig, med flott høstvær. Vi benyttet sjansen til en tur til Lysekammen. Vi gikk fra Tangastølen. Først opp de bratte bakkene mot nordøst. Det er vanskelig å finne noen enkel vei opp i dette bratte terrenget. Etter hvert kom vi inn i dalen som går nordøstover på nordsida av Strålaus. Terrenget er lettere her, men med litt klyving i ur. Siste del av turen er på lange svaberg som er delvis nødlet. Det er stort sett greit å finne veien her. Stien dreier etter hvert nordlig opp noen lange sva mot den flotte varden. Ca. 150 meter nordvest for varden, er det to topper til. Den ene er markert med et par små steiner. Her er det rester etter et trig-punkt. Litt nord for denne er det en topp med to mindre varder. Dette skal være det høyeste punktet. Været i dag var disig, >>>

Karte