Peakbookfreunde

Ich habe mich noch nicht mit anderen Peakbookbenutzern befreundet.

Lifjellet

Datum:
10.12.2017
Karte    

Vardåsen

Datum:
03.12.2017

Tur fra veien mot Mysing. Et kort stykke fra E39 går det en sti opp sørvestover. Den er dårlig merket i starten, men blir etter hvert lettere å følge helt opp til trig-punktet 447. Litt sol og noen snøbyger på trig-punktet. Vi fortsatte ned i en dump og så opp til toppen av Vardåsen. Hjemover gikk vi mot Mysing og derfra nedover veien mot E39.

Karte    

Ragsfjellet

Datum:
29.10.2017
Karte    

Lussirinda

Datum:
28.10.2017
Karte    

Mollvegknuden

Datum:
08.10.2017

Vi kom fra Storaknuten gjennom et noe uryddig terreng til Mollvegknuden. Flott utsikt mot Frafjordhatten og bl.a. Eikeskogstølen. Vi fortsatte nordvestover mot Eikeskogstølen og derfra på brubar sti mot Stølsvatnet og Norddalen.

Karte    

Storaknuten

Datum:
08.10.2017

Tur fra Håland, opp Norddalen og så inn Brekkedalen. Derfra sørøstover opp mot Storaknuten. Flott utsikt mot Frafjordhatte og Fidjadalen. Vi gikk videre ned igjen til Brekkedalen og fortsatte mot Mollvegknuden.

Karte    

Almåsen

Datum:
07.10.2017

Tur fra Holtaheia. Først på vei, deretter på sti østover forbi Tjelmavatnet og opp til Almås. Flott utsikt mot Årdalsfjorden.

Karte    

Måheia

Datum:
01.10.2017

Vi kom opp skogsveien fra Bønardalen etter at vi hadde vært på Tofjellet. Flott hei med dyrket mark.

Karte    

Tofjellet

Datum:
01.10.2017

Vi parkerte et stykke oppe i Bønardalen og gikk videre oppover på vei. Etter hvert gikk veien over i sti som førte oss opp til toppen. Flott utsikt mot Årdalsfjorden, Boknafjorden og vårt neste mål, Måhei. Vi gikk ned igjen til Bønardalen og videre på skogsvei oppover mot Måhei.

Karte    

Skjørbu

Datum:
23.09.2017

Tur fra Rotabakken. Rundtur til Skjørbu, Krossen, Reinaknuten og Ternefjellet. Først til Skjørbu.

Karte