Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Skitur hjemmefra til Astridbekken

Datum:
23.01.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
20,7km

I dag ble det skitur hjemmefra. Var spent på forholdene, men det hadde vært lite hundekjøringsaktivitet i det siste, så det var en liten cm nysnø i løypa. Fra Voldasetra til Fålådalskrysset hadde nok ingen gått eller kjørt siden jeg sist gikk der, så der ble det litt tung brøyting på åpne partier. Fint vintervær,med kuldegrader hjemme og på fjellet, men fra Storbekkkrysset og opp på Voldasetra, var det kram snø og mange varmegrader. Her klabbet skiene mine noe forferdelig, men kanskje like greit da det her er noen veldig bratte partier. Ved Voldasetra sluttet det å klabbe og siden gikk det greit.

Karte    

Skitur på Skei, Fagerhøy

Datum:
22.01.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
31,6km

Skitur fra Fjellandsbyen på Skei idag. Gikk til Fagerhøy..ved Varden på Fagerhøy hadde jeg 14.7 km, så fir å få over 30 km gikk jeg oppom Torsdalsbommen. På tilbaketuren møtte jeg Ole Amund, Martin og Inge. Snakket med Martin,de to andre gikk dragrace bommen på Skei til Fagerhøy. Tåke hjemme, strålende vær på Skei og PeerGyntvegen.

Karte    

Skitur fra Værskei

Datum:
16.01.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
23,1km

Skitur fra Værskei også i dag. Gikk Kjettbergløypa til Nysetra. Stort sett greit å gå. Selv om løypa ikke var kjørt etter mildværet, men litt nysnø innimellom gjorde bra, men veldig hardt stedvis, og det ble stor slitasje på skismøringen. Gikk deretter Nysetervegen til bommen. Tilbake til Nysetra gikk jeg til fots opp på Hærfjellet. Etter å ha vært en tur til på Nysetra, gikk jeg tilbake til Værskei, og var bortom Værskeitoppen, avsluttet med handicaprunden. Nydelig vær, men blesterk vind påslutten av turen.

Karte    

Skitur hjemmefra til Klininggrautsteinen

Datum:
11.01.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
17,1km

Skitur hjemmefra. Gammel hundeløype. Et par cm nysnø og grått vær. Fra Voldsetra ble det tyngre, da det var over 10 cm løssnø i løypa. På myrpartier var løypa blåst igjen og idet flate lysetvar det innimellom vanskelig å se hvor det var kjørt.Artig å gå skitur hjemmefra.

Karte    

Skitur fra Saksumdal bygdahus

Datum:
02.01.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
21,7km

Skitur fra Saksumdal bygdahus, sammen med Johannes.

Karte    

Skitur, nyttårsdagen, mest med Jakob

Datum:
01.01.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
5,3km

Skitur på Nyttårsdagen. Mari, Mia, Kristine og Hans Thorvald, samt Johannes, gikk til Nysetra, mens jeg gikk sammen med Jakob om Staumseterkrysset, og Nyseterveien ned til bommen, hvor Mari hentet Jakob, Miaog Kristine, mens jeg og Hans Thorvald gikk opptil Værskei og kjørte med Johannes hjem.

Karte    

Med Mia til Nysetra

Datum:
31.12.2021
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
10,9km

Skitur med Mia, Mari, Kristine og Hans Thorvald. Gikk fra Værskei, og inn til Ginahytta. På vei tilbake var jeg oppom Hærfjellet, og jeg, Mia og Mari ble plukket opp ved Nysetervegkrysset.

Skitur fra Tittut slott

Datum:
27.12.2021
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
12,4km

Karte    

Skitur fra Værskei

Datum:
26.12.2021
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
17,4km

Karte    

Strabasiøst til Prestkjerringa i kratt og skare

Datum:
25.12.2021
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
20,0km

Karte