Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Ranglarhøe ved Mysuseter

Datum:
05.08.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
2,4km

På vei hjem fra turen til Storsmeden og Steet, stoppet vi ved Tjønnbakken ved Mysuseter, og gikk opp på Ranglarhøe. Fin utsikt fra toppen mot Rondane, og Kvamsfjellet med Furusjøen.

Karte    

Storsmeden og Steet

Datum:
05.08.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
26,7km

Dagstur sammen med Hans Thorvald. Traff Hans Thorvald på Tretten og kjørte sammen til Spranget. Her var parkeringsplassen nesten helt full, men vi fant heldigvis en plass. Målet for turen var i første rekke Storsmeden, som jeg manglet på Rondane 2000-lista, dernest Steet som ingen av oss hadde vært på. Ved parkeringsplassen var opplyst om at brua over Ula var stengt for all ferdsel, men da den ikke var fysisk helt sperret, regnet vi med at det ikke var noen fare for oss, og gikk følgelig innover på vestsiden av Ula, på godt råk forbi Rondheim og Krokåtbekkbue. Fortsatte videre et godt stykke på godt råk, som etterhvert ble borte, og det ble å gå i delvis steinrøys og lettgått terreng, til vi kom på det ikke vedlikeholdte turistråket i Kaldbekkbotn. Fulgte så dette til skaret >>>

Karte    

Molteplukking fra Rindåsen

Datum:
04.08.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
6,3km

Kjørte til Rindåsen for å se etter molte. Var først om Rindåsentoppunktene, før jeg gikk om Kinnkjølens toppunkt. En god del molte, og fremdeles mye kart.

Karte    

Prestkjerringa og Skjelbreida fra Nysetra

Datum:
01.08.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
13,2km

I dag ble det tur fra Nysetra. Startet i overskyet oppholdsvær, og 11 grader. Fikk en lett regnbyge ved Gammelhans, og nedunder Gammelhans på vei tilbake fra Skjelbreida kom ei kraftig byge, som gjorde meg gjennomvåt. En tredje byge rett før Nysetra.

Karte    

Prestkampen, topptrim

Datum:
23.07.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
9,0km

Prestkampen er med på topptrimmen igjen i år, så i dag ble det tur fra Gammeldalssetra i finværet. En god del folk på Bånseterkampen, og på Prestkampen var det et jevnt sig av folk hele tiden men jeg observerte fjellet.

Karte    

Djuptjernskampen, topptrim

Datum:
22.07.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
18,0km

I dag dro gjestene og Johannes til Hunderfossen, og jeg kjørte innover Vestfjellet, til Storlægerplassen, for å gå på Djuptjernskampen, som er med på årets topptrim. Det ble en flott tur, i et varmt og godt sommervær. image:repelo_20220722_62dab1fd905c8.jpg|large|framed| Toppen mellom Østre og Sørøstre Røssjøkollen, som ikke er peakbook-element

Karte    

Prestkjerringa hjemmefra, og med Jakob fra Gammelhans

Datum:
20.07.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
17,8km

Nyseterdag. Gjestene fra Trøndelag, samt Mari med fam. ville kjøre til Nysetra for å gå på Prestkjerringa. Jeg ble med, men startet turen hjemme på Nygaard, og gikk om Nysetra til Prestkjerringa. På tilbaketuren møtte jeg Mari og Jakob like nedunder Gammelhans, ble med dem opp igjen. Mari fortsatte da videre til Prestkjerringa, mens Jakob ble med meg tilbake til Nysetra. På Nysetra ble det bading i bekken, førjeg satt på med Mari og Lars tilbake til Nygaard]]

Karte    

Nesetrona med Mia, Mari og Johannes

Datum:
17.07.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,7km

Etter turen til Helvete kjørte vi og parkerte på parkeringslomma like før Erlandhusan for å gå på Nesetrona. Jakob var ikke særlig innstilt på en tur til, så han og Lars snudde fort og reiste hjem. Følgelig ble det Mia, Mari, Johannes og jeg som gikk til topps på Nesetrona. Mia syntes det var langt og bratt, men da vi kom opp på trigpunktet hadde hun ingenting imot å fortsette til høyeste punkt. En flott tur i fint turvær.

Karte    

Helvete

Datum:
17.07.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
0,9km

Tur med Jakob, Mia, Mari, Lars og Johannes til Helvete. Lars og ungene sin første tur til Helvete. Ungene storkoste seg både opp og ned, så det blir nok flere turer i disse fantastiske jettegrytene i åra som kommer. Etter kjøp Av is, capser og T-skjorter, kjørte vi det korte stykket til Erlanhusan for å gå P Nesetrona,

Karte    

Hakkerudrunden med Mari og Lars

Datum:
16.07.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,9km

Karte