Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Landskampen med Marit

Datum:
19.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,7km

Marit skulle gå på Landskampen, og jeg ble med. Parkerte ved Land og gikk rundturen foreslått i boka «70 turer». Flott inngjerdet gapahuk på toppen av Landskampen.

Karte    

Vardkampen med Bjørn Ola

Datum:
18.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
8,1km

Tur med Bjørn Ola. Gikk rett opp på Vardkampen, og om Kalstadberget på vei ned. Her traff vi Magne S. Med følge. Hyggelig tur.

Karte    

Tur hjemmefra om Tøftum

Datum:
16.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
11,2km

Karte    

Tur hjemmefra om Granumshaugen

Datum:
13.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
10,5km

I dag ble det tur hjemmefra. Greit å komme seg til Hammershaug, men ned Hammershaugvegen ble det en del vassing i snø. Videre om Skibrua til Barlund og Ulsrudrønningen. I Ulsrud ble det en lengre prat med Kjell Håkon som drev med snekring på stallen. Over igjen på baksiden ble det en lengre prat med Hakkerudbrukeren før jeg avsluttet turen med å gå om Hakkerudsvea. Mye snø i vegen mellom Hakkerudsvea og Nygaardssvea.

Karte    

Hakkerudrunden med Hakkerudsvea

Datum:
10.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,5km

Karte    

Balbergkampen og Rundhaugen

Datum:
07.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
6,0km

I dag ble det tid til en tur til Balbergkampen. Stort sett bart i løytnantstien, men noe snø og is mot toppen, og ned igjen til der hogstfeltstien tar av. Kaffe hos Sigrid på forhånd og deilig soll etter turen.

Karte    

Drammen

Datum:
01.04.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
0,3km

Karte    

Kolsåstoppene

Datum:
01.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
8,7km

Margrethe skulle ha ryggoperasjonsforberedelse på Martina Hansen i Sandvika, og jeg benyttet anledningen til å gå på Kolsåstoppene. Ringte fetter Per og fikk god informasjon om parkering og rutevalg. Parkerte på ØvreToppenhaug, og gikk et par hundre meter på veien til en barnehage, hvor råket til Nordre Kolsåstopp startet. Fint råk, men litt is og glatt innimellom. Flotte utsiktspunkter på både nordre og søndre Kolsåstopp. På Søndre Kolsåstopp var flere jevnhøye toppunkter. På nedturen derfra opprettet jeg et nytt toppunkt, «Søndre Kolsås nord». Gikk samme vei tilbake, over Nordre Kolsåstopp.Flott turvær. Etter at Margrethe var ferdig på sykehuset, reiste vi innom Bærum Verk. På Søndre Kolsås]]

Tur fra Årbogen, delvis med Hanne

Datum:
31.03.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
11,2km

Kjørte med Hanne til Årbogen i Krokstadelva. Gikk sammen med henne motbakkene til Lampetjern, og var oppom XO-toppen, hvor vi gikk en del av Svenskeveien. Ved Lampetjern snudde Hanne, mens jeg gikk over noen små topper, og tilbake til Skramnes.Flott turvær. Sol og varmt, etter litt regn på morgenen.

Karte    

Tur med Knut om Lysaker

Datum:
30.03.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
8,8km

Karte