Archiv - Nach Datum

Gesammelte Listen

Sandafjellet - Trondheim

Datum:
04.12.2022
Tourcharakter:
Fahrradtour gemischt
Tourlänge:
2:02h
Entfernung:
27,6km

Trøndelag 4.12.2022 Parkerte på Brøttemsmoen i enden av Selbusjøen. Minusgrader og barmark måtte utnyttes før det blir nordvest og snøkaos i morgen. Med full påkledning gikk det raskt på el-sykkelen innover Brungmarka (22 km). Videre var det ingen sti til Sandafjellet (650). Snaufjellet ga brukbar utsikt.. TRONDHEIM kommune 21/21 . - Ble slått sammen med Klæbu i 2020.

Vettåsen - Rindal

Datum:
03.12.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
0:57h
Entfernung:
3,5km

Trøndelag 3.12.2022 Bonden anbefalte traktorveien som var helt grei. Kjerreveien ned var gjengrodd og ubrukelig. En annen variant er fra Grønlivatrnet sør for toppen. Litt utsikt ble det.

Karte    

Åsen - Rindal

Datum:
03.12.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
0:15h
Entfernung:
0,8km

Trøndelag 3.12.2022 Stakk innom Åsen i Rørdalen.

Karte    

Torfjellet - Rindal

Datum:
03.12.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
3:09h
Entfernung:
14,2km

Trøndelag 3.12.2022 Kjørte fra Øvre Rindal mot Lomunddalen og Fossdalen. Bomveien (avgift) var fremdeles åpen til Trøsetra (4 km). Her var det skiltet til flere populære turmål. Fulgte først stien mot Storvatnet. Området bærer preg av bløtt terreng, men ikke på en dag som denne. Frossen mark gjorde det veldig greit. Stien fortsatte opp til trimposten på Gråura. Godt å kunne følge de blåmalte trepinnene videre til Steinhytta. Etter Kvennabekktjønna var det ikke merket opp til Torfjellet. Kuttet ruta ned og var innom Gråurfjellet. I mellompartiet mot Tuva var det kurant selv uten sti. Flott varde og fin utsikt mot Ruten. Avsluttet ned hovedstien i nydelig sol og helt vindstille. Steinhytta & Torfjellet Gråurfjellet & Gråura Tuva

Karte    

Store Hoggsgåsa & Svarthammaren - Heim

Datum:
02.12.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
5:06h
Entfernung:
16,4km

Trøndelag 2.12.2022 Etter Kyrksæterøra kjørte vi mot Holla og Asplia. Heldigvis var bomveien åpen innover dalen. Johan hadde ruta klar som han pleier å ha. Startet etter stien til hytta ved Nedre Dyrbeinlivatnet. Greiest å følge strandkanten før oppgangen til en liten varde. Hjortens rutevalg er ofte det beste. Etter Hoggsgåsbotn tok vi fatt på motbakken til Store Hoggsgåsa (751). En praktfull utsiktstopp mot Hemnfjorden. Neste etappe foregikk via Kvernabekken og ned til Hammarkleiva. En skyggefull dal på denne tiden av året. Kom innpå stien som krysset Hollaelva litt ovenfor demningen. Dette var en god lakseelv frem til reguleringen på 1960-tallet.. Litt senere fikk vi en ryddig og grei oppgang til Svarthammaren (654). Samme fine utsikten her. Returnerte til stien i Hammarkleivdalen. >>>

Vasslifjellet - Heim

Datum:
01.12.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
1:32h
Entfernung:
4,2km

Trøndelag 1.12.2022 Veistubben var åpen og kjørbar til skaret bak Vassliknebba. To traktorveier som ikke var inntegnet på kartet endte litt høyere. Deretter vår egen rute til toppvarden. Morgentåka var tjukk som graut i høyden.

Karte    

Hamran - Heim

Datum:
01.12.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
1:30h
Entfernung:
4,4km

Trøndelag 1.12.2022 Overraskende bra start opp tyskerstien. Partier med steinlagte trappetrinn i skogen. Ryddig og greit på snaufjellet. God utsikt mot kommunetoppen Ruten (1040).

Karte    

Hundsvassheia - Heim

Datum:
01.12.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
1:20h
Entfernung:
3,8km

Trøndelag 1.12.2022 Parkerte i Røstlia ca 1.3 km fra avgiftsbua. Et 4-hjulingsspor ledet oss til hyttene ved Hundsvatnet. Skikkelig myrterreng, men heldigvis frossent. Oppgangen foregikk i tett tåke uten sti.

Karte