Archiv - Nach Datum

Gesammelte Listen

Breifjellet i Bodø

Datum:
09.06.2020
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
3:13h
Entfernung:
8,6km

Norges største pf-topper 9.6.2020 Først var vi innom det gamle handelsstedet på Kjerringøy. Deretter fulgte vi stien mot Litlvatnet. Stien forsvant i småskogen, men åpent og greit terreng til Storskaret. Fortsatte småbratt opp vestryggen til fortoppen. Lett klyving underveis. Måtte litt ned med omgåelse av en bergrevne. Passerte traversen og rundet litt under den godt synlige varden. Benyttet gressrenna og et hylleparti mot sør. Videre gikk det helt kurant over toppryggen til Breifjellet (737). Glimrende utsikt mot Landegode, Værøy, Mosken og Lofoten i det fjerne.

Karte    

Nyholms skandse 1810

Datum:
09.06.2020
Tourcharakter:
Fußtour

Nordland

Karte    

Kjerringøyknausen - Bodø

Datum:
09.06.2020
Tourcharakter:
Fußtour

Nordland

Karte    

Drømmeforhold - Spidstinden, Skjelåtinden

Datum:
06.06.2020
Tourcharakter:
Skitour
Tourlänge:
8:36h
Entfernung:
36,3km

Norges største pf-topper 6.6.2020 Beiarn hotell (9 rom) serverte frokost kl 7.00. Litt senere senere kjørte vi til Leiråmoen. Det lå fremdeles snøpartier i veien før Stornes. Neste uke er nok veien kjørbar helt inn til snuplassen. Etter en rusletur på 4 km ble det skiføre opp ved Fonneelva. Vi la ruta over Trollbergdalsbreen til Lappflyttarskaret. Deretter en lang og seig motbakke opp til Spidstindene (1564 og 1565). Den laveste er et trig-punkt av 1. orden. Ypperlig utsikt mot Svartisen, Helgelandsbukken, Sætertindan, Sørfugløya og Lofotveggen. Vi returnerte til en velfortjent matpause i Lappflyttarskaret. Med ny energi i kroppen var det stor stas å nå Skjelåtinden (1637). Grensetoppen er høyest i både Beiarn og Meløy. Herlig nedkjøring over Skjelåtindbreen. Ja faktisk god >>>

Junkerdalsura - Saltdal

Datum:
05.06.2020
Tourcharakter:
Fußtour

Nordland

Golvertinden - Børgefjell

Datum:
04.06.2020
Tourcharakter:
Skitour
Tourlänge:
5:19h
Entfernung:
25,0km

Norges største pf-topper 4.6.2020 I 2017 anbefalte Ole Jonny å gå høydedraget over aksla (1207-1304-1494). I dag snudde vi om på det rutevalget. Dermed la vi kursen rett opp nordryggen til fortoppen (1618). Stiv kuling sendte oss raskt ned i skaret mellom toppene. Her ble det lunsj uten vind. Fortsatte opp fjellsiden til Golvertinden (1682). Vi var også innom varden på østtoppen (1661). Etter turen serverte Ole Jonny kaffe og nystekte vafler. Praktfull topp i Børgefjell som stort sett får ligge i fred.

Ringholmen havfiske

Datum:
01.06.2020
Tourcharakter:
Fischen

Nordmøre 1-3 juni 2020 Trygg havn selv i disse koronatider. Bra med fisk ble det også.

Karte