Snausstabben, Jøngfjellet - Meldal (03.06.2014)


Startpunkt Stabbvatnet (506) - Jøngsetra (540)
Tourcharakter Fußtour
Tourlänge 3h 45min
Entfernung 10,2km
Höhenmeter 603m
GPS
Besteigungen Jøngfjellet (761m) 03.06.2014
Snausstabben (650m) 03.06.2014

Trøndelag
3.6.2014


1. Ved bommen som stod åpen var det ikke skilte innkjøring forbudt. Etter noen hundre meter kom bonden kjørende med sin traktor. Han hilste og smilte, og jeg vinket tilbake. Tok det som et godt tegn og fortsatte til p-plassen før Stabbvatnet. Det ble en kjapp tur opp til Snaustabben (650). Signerte i trimboka og returnerte umiddelbart.

2. Fortsatte bilturen til Jøngsetra. La i vei forbi Jøngtjønna og tok sikte på Jøngfjellet (761). På vei ut av området var bommen låst. Hmm hva gjør jeg nå.. Greide å veltet begge oljefatene som var helstøpt med betong. Tok spenntak på støtfangeren og vips så gikk tønnene over ende. Dermed ble bommen til en liten fartsdump på Fugelsmyra..


Innelåst
Innelåst
Ute i det fri
Ute i det fri
Snausstabben
Snausstabben
Kjørte til veis ende
Kjørte til veis ende

Benutzerkommentare

  • -
    avatar

    Det måtte jo skje….

    Geschrieben von knutsverre 04.06.2014 08:57

    før eller siden, Otto! Har du hørt noe mer fra bonden? Skal jeg sende ham linken til turen din?

    • -
      avatar

      Sv: Det måtte jo skje….

      Geschrieben von otto 04.06.2014 11:15

      Finner han meg får jeg pent betale for bruk av traktor til tønnene.. Ikke så ofte det skjer, men to ganger siste måned er litt i drøyeste laget

  • -
    avatar

    Kein Titel

    Geschrieben von Nils 04.06.2014 07:21

    Du var jo for så vidt heldig med at bommen var festet til to tønner, som lot seg vippe ned. Hender disse bommene er litt mer solide... ;)

    Var litt spent selv sist fredag da jeg var på Tåråfjellet i Telemark. Kjørte inn en vei hvor det sto at "bommen stenges uten varsel". Denne veien var heldigvis ikke en blindvei, så da tok jeg sjansen.

    • -
      avatar

      Sv:

      Geschrieben von otto 04.06.2014 07:43

      Åpen bom med innkjøring forbudt, hender vi ikke har sett dette skiltet, peakbookere er jo på jobb..

  • -
    avatar

    Kein Titel

    Geschrieben von 500fjell 04.06.2014 02:02

    Hehe, det der er alle toppsamleres skrekk. Boltsaksa ligger alltid klar til bruk etter å ha gått på samme smell til kommunetoppen i Lillesand;)

    • -
      avatar

      Sv:

      Geschrieben von otto 04.06.2014 07:41

      Har vurdert boltsaks flere ganger, men ordnet seg med en gråstein ol...mulig jeg kjøper nå.!

  • -
    avatar

    Læring...

    Geschrieben von arntfla 03.06.2014 23:39

    Styrketrening bør være pensum for tinderanglere. Brått står man foran et par ugreie tønner ;)

    Bra jobbet, Otto..

    • -
      avatar

      Sv: Læring...

      Geschrieben von otto 04.06.2014 07:46

      Takk for sist Arnt...regner med du la merke til overarmene...Kunne tatt sykkelen, men hadde flere topper på programmet.!

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.