Archiv - Nach Datum

Gesammelte Listen

Oppkuven

Datum:
20.03.2019
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
2:38h
Entfernung:
23,3km
Karte    

Nordmarka på langs

Datum:
16.03.2019
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
6:30h
Entfernung:
61,0km
Karte    

Mylla

Datum:
09.03.2019
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
25:00h
Entfernung:
12,0km
Karte    

Øyungshytta på Hedemarksvidda

Datum:
15.02.2019
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
32,5km

Tydeligvis Hedemarks vinter det her. Aldri vært på tur oppi der før, men tredje helgen i år nå. Og her er det jo fint og vinterlig, i motsetning til den harde smeltingen som foregår hjemme. Denne helgen var det dessuten regn i hele resten av fjellnorge, men her var det altså fint. Gikk opp til hytta fredag, ble fullt hus der. Neste morgen var det ut på en liten runde over de nærliggende topper, som til og med er kommunetopper, og så nok en natt på hytta med fullt hus. Neste dag var det famøse Mortenshøgda som fikk et besøk, før vi vasset i løssnø i skogen tilbake til bilen. Også så vi Jerv-spor!

Karte    

Strabasiøs ferd til Målia

Datum:
02.02.2019
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
11,0km

Skulle være preppa løype inn. Men hadde snødd en del sist natt. Var en del nysnø i skogen i starten. Ble veldig mye nysnø utpå myrene. På det meste vasset jeg rundt i en meter nysnø, så lenge jeg klarte å holde meg over preppaløypa som ikke var mulig å se hvor gikk. Gaaanske slitsomt med langrennski og pulk. Gikk dritsakte. Gikk tidvis raskere å gå til fots. Ble mørkt. Men vi kom fram. Tom hytte, fikk opp varmen, topp stemning og pannekaker. Treig morgen neste dag, så treig at det passet med kanelbolle til lunsj på serveringshytta rett ved siden av. God start det, og løypa var blitt preppa igjen, så da kunne vi gå på ski tilbake både liten og stor.

Karte    

Savalsætra

Datum:
12.01.2019
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
13,0km

Hyttetur med enkel adkomst, aking og skattejakt på dagtid og langrennstur når alle de andre sov.

Karte    

Fønhuskoia

Datum:
01.12.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
1,0km

Hyttetur i skogen på fjellet. Var litt snø fra før, og kom mer på søndag. Kjempetykk is på vannet, som lagde masse lyd om natten. Superfin hytte!

Karte    

Sæbyggjenuten

Datum:
13.10.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
20,0km

Turhelg med Angjerd , men Yr lovte storm i store deler av fjellet. Nedi Agder derimot, skulle det ikke være så verst. Og der var det en ubesøkt fylkestopp. Så vi dro dit. Gikk fra øst. Teltet ved Strandstøylsdalsvatnet sent fredag kveld, egentlig så sent at det var lørdag allerede når vi startet å gå. Lørdag morgen så vi ørn og ravn som sloss. Så fortsatte vi å gå langs vannet, krysset elvene, og gikk stien opp Sæbyggjebrokka. God sti her, delvis merket og ryddet. Utenom stien er det knot, så finn den. Videre fulgte vi juvene vestover. Ganske kult terreng, ligner lite på det jeg ellers har fartet rundt i. Det er ingen klar sti helt til toppen, men mange muligheter. Oppi høyden fikk vi tåke, så det var ikke så lett å finne enkleste vei, for det er mye opp og ned og bratte sva. >>>

Karte    

Kjærringhøgda

Datum:
30.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
6,5km

Tårnet var stengt! Fant blåbær.

Karte    

Vierfjell

Datum:
24.08.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
19,6km

Startet ved Flatvollen nord for Haglebu fredag kveld, og gikk opp bakken og teltet der. Så nordover på lørdag, og slo ny leir ved Reinsjøen. Gikk en liten runde derfra, innimellom regnskurene. Møtte noen jegere som skjøt en rein noen hundre meter fra oss. Hjem søndag via Flentpiken.

Karte